Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 99,00 zł
Blog kategorie

Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży - trening mięśni dna miednicy

0
Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży - trening mięśni dna miednicy

Odpowiednio wyćwiczone mięśnie Kegla przekładają się nie tylko na lepsze i bardziej intensywne doznania seksualne, ale przede wszystkim są nieocenione podczas porodu i w czasie dochodzenia do siebie po urodzeniu dziecka. Jeśli nie wiesz, jaką rolę odgrywają mięśnie Kegla w czasie ciąży i podczas akcji porodowej lub zastanawiasz się, jak ćwiczyć mięśnie Kegla przed porodem, zapoznaj się z przygotowanym przez nas poradnikiem.

 

Jeśli zastanawiasz się, czy ćwiczenia mięśni Kegla pomagają, odpowiedź brzmi: TAK! Pozytywne skutki treningu mięśni Kegla, z medycznego punktu widzenia określanych jako mięśnie dna macicy i krocza lub mięśnie łonowo - guziczne przekładają się zarówno na życie seksualne, okres ciąży, czas porodu i regeneracji, a nawet podeszły wiek. Wyćwiczone, elastyczne i jędrne mięśnie pozwalają na lepszą stymulację podczas stosunku, wpływają na prawidłowe ciśnienie w jamie brzusznej, co przekłada się na prawidłowe ustawienie narządów wewnątrz miednicy, które ją podtrzymują. Zarówno ciąża, jak i poród znacząco osłabiają mięśnie tych rejonów, powodując zwiotczenie i rozluźnienie, dlatego trening w ciąży jest tak istotny. Mięśnie Kegla odpowiadają również za kontrolowanie pęcherza - zarówno ciąża, okres połogu, jak i podeszły wiek oraz okres menopauzy to moment, w którym problem nietrzymania moczu dotyka wiele kobiet - jeśli nie chcesz znaleźć się w ich gronie, zacznij regularne ćwiczenia! Wróćmy jednak do zależności trening mięśni dna macicy a ciąża - dlaczego ćwiczenia powinna wykonywać każda przyszła mama?

Ćwiczenia mięśni kegla w ciąży - dlaczego są ważne?

Ukryte w podbrzuszu mięśnie, czyli mięśnie Kegla dla wielu kobiet są niestety nieznane. To z kolei może warunkować nie tylko brak satysfakcji z życia seksualnego, ale i bardziej bolesny przebieg porodu, dłuższą rekonwalescencję i  pogarszający się stan napięcia mięśni, których rolą jest podtrzymywanie macicy i nadzorowanie pracy pęcherza. Ćwiczenia Kegla przed porodem i po są zatem ogromnie istotne, jednak najlepszym rozwiązaniem przynoszącym najkorzystniejsze rezultaty jest wykonywanie treningu jeszcze przed planowanym zajściem w ciążę - to przygotuje organizm kobiety do nadchodzących zmian. Jaką rolę odgrywają mięśnie Kegla w czasie ciąży?

  • współuczestniczą w “noszeniu” ciężarnej macicy - mocne mięśnie lepiej poradzą sobie z podtrzymywaniem rosnącego i coraz cięższego płodu
  • wzmacniają pochwę i mięśnie krocza, tym samym przygotowując do porodu siłami natury - regularnie ćwiczone mięśnie są bardziej elastyczne - to z kolei przekłada się na efektywniejszą pracę podczas przechodzenia dziecka przez kanał rodny i szybsze jego wyparcie. Elastyczność przyczynia się też do szybszej regeneracji i pozwala uniknąć niekomfortowych dolegliwości związanych z nadmiernym rozciągnięciem mięśni w okresie ciąży i podczas porodu
  • pomagają chronić krocze przed samoistnym pęknięciem lub nacięciem, którego wykonanie często bywa niezbędne. Trening mięśni Kegla zwiększa też świadomość ciała - to szczególnie ważne podczas końcowego etapu akcji porodowej, kiedy widać już główkę dziecka - wówczas napinanie mięśni jest niewskazane - trening dolnych mięśni miednicy pozwala mieć większą kontrolę nad nimi, pomaga rozluźnić je w odpowiednim momencie, tym samym pozwalając na delikatne wysunięcie się główki dziecka.

 

Zatem jak ćwiczyć mięśnie Kegla w ciąży i jak ćwiczyć mięśnie Kegla przed porodem? Poniżej znajdziecie instrukcję z uwzględnieniem akcesoriów, które ułatwią działania.

 

Ćwiczenia mięśni kegla w ciąży - gadżety pomocne w treningu 

Spodziewasz się dziecka? Jeśli zapisałaś się do szkoły rodzenia, z pewnością otrzymasz instrukcję, jak powinny wyglądać ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży i jak ćwiczyć mięśnie Kegla przed porodem oraz w okresie rekonwalescencji. Dla pań, które dopiero planują zajście w ciążę lub po prostu chcą rozpocząć trening, bez względu na ewentualne plany macierzyńskie, mamy prostą instrukcję. Ćwiczenia tego typu są zupełnie bezbolesne, proste i nie wymagają specjalnych przygotowań - mogą być wykonywane w każdym momencie - zarówno podczas pracy, relaksu, jak i zajęć domowych, a nawet w trakcie seksu. Jak wykonać trening? Aby pobudzić pracę mięśni macicy, należy na zmianę je spinać i rozkurczać. Początkowo ćwiczenie należy wykonywać w krótkich seriach - po 5 powtórzeń, z czasem, w miarę wzmacniania mięśni, dochodząc do 25. Jeśli nie wiesz, czy dobrze spinasz i rozluźniasz mięśnie, zrób test - podczas oddawania moczu spróbuj na chwilę wstrzymać czynność, następnie ponownie do niej wrócić i znowu wstrzymać - jeśli Ci się to uda, to znak, że dobrze wykonujesz ćwiczenie. Możesz również przetestować możliwości swoich mięśni podczas stosunku - w trakcie orgazmu mięśnie zaczynają się kurczyć i rozkurczać, zaciskając i pulsując na członku. Spróbuj wykonać ćwiczenie w trakcie penetracji, zapytaj partnera, czy odczuwa ucisk. Na początek tego typu działania wystarczą, z biegiem czasu i umiejętności, podstawowy trening może Ci nie wystarczać. Jeśli chcesz bardziej wzmocnić kobiece mięśnie, bo np. ustaliłaś z ukochanym, że będziecie się starać powiększyć rodzinę lub zbliża się termin porodu, wyposaż się w akcesoria erotyczne dedykowane tego typu treningowi. Jakie gadżety się do nich zaliczają?

    • kulki gejszy - czyli najczęściej polecany przez ginekologów gadżet erotyczny. Najlepiej używać ich podczas codziennych czynności. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z treningiem dolnych partii ciała, zacznij od 10-15 minut dziennie, wykonując ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu. Na początek warto zacząć w pozycji leżącej - przez 5 sekund zaciskaj mięśnie wokół kulki, przez kolejnych 5 sekund rozluźniaj napięcie. Kulki gejszy w ciąży użytkuj seriami - po 10 powtórzeń w 3 seriach. Między seriami wykonuj krótkie - 1-2 minutowe przerwy. Z czasem możesz zwiększyć ilość powtórzeń do 15 na każdą serię. 

 

  • jajeczka wibrujące - przed ciążą praktykowałaś treningi z użyciem kulek? Jeśli Twoje mięśnie są elastyczne i mocne, jednak chcesz dodatkowo je wspomóc, zastąp kulki gejszy na jajeczka wibrujące. Jak wykonać ćwiczenia z ich użyciem? Na czas trwania wibracji zaciśnij mięśnie, a gdy wibracje ustąpią, rozluźnij je. Jajeczka wibrujące zazwyczaj są wyposażone w opcję regulacji natężenia wibracji - akcesoria erotyczne tego typu można zatem bez trudu dopasować do własnych możliwości i potrzeb. Początkowo wykonuj ćwiczenie krótkimi seriami, maksymalnie 15 minut dziennie. Gdy poczujesz, że Twoje mięśnie oswoiły się z taką formą treningu, możesz zwiększyć czas do 30, a nawet 60 minut dziennie! Jajeczka wibrujące, poza wzmocnieniem mięśni generują również uczucie przyjemności! 

 

 

Bez względu na to, czy wybierasz kulki do ćwiczenia mięśni kegla w ciąży, czy jajeczka wibrujące, pamiętaj, aby odpowiednio je dopasować i prawidłowo, bezpiecznie użytkować. Wybierając tego rodzaju akcesoria erotyczne, sugeruj się nie tylko wymiarami, ale przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najlepszym i najbezpieczniejszym tworzywem będzie hipoalergiczny silikon odpowiednio dostosowany do kontaktu z miejscami intymnymi lub produkty z domieszką tworzywa ABS. Materiały te są przyjemne w dotyku, opływowe i nie wywołują alergii i infekcji, co ważne w przypadku kobiet w ciąży, czy bezpośrednio po porodzie, które są dużo bardziej podatne na infekcje intymne. Sznurek, w jaki wyposażone są kulki i jajka również powinien być wykonany z tego samego materiału - w przeciwnym razie będzie siedliskiem niebezpiecznych bakterii! Wybierając konkretny model, zwróć też uwagę na obciążenie kulek. Jeśli to Twoje pierwsze kulki gejszy, czy jajeczka, postaw na modele z obciążeniem od 30 do 50 g. Gdy mięśnie staną się silniejsze, zamień gadżety na produkty o wadze od 50 do 100 g. Standardowa średnica kulek dla osoby początkującej to 36 mm, z czasem ich średnica powinna się zmniejszyć, do ok. 29 mm - mniejsze kulki wymagają większego wysiłku, a więc i mocniejszych mięśni. Jeśli poszukujesz produktów wysokiej jakości, w pełni bezpiecznych, zapoznaj się z asortymentem, jaki przygotował sklep internetowy https://www.area69.pl/. W ofercie znaleźć można podstawowe kulki gejszy idealne do początkowych ćwiczeń, bardziej zaawansowane modele z cięższym obciążeniem i zróżnicowaną średnicą oraz jajeczka wibrujące, które mogą być wykorzystywane zarówno podczas treningu, jak i masturbacji, a nawet stosunku! 

 

Ćwiczenia Kegla przed porodem są kluczowe zarówno dla samej akcji porodowej, jak i dalszej regeneracji organizmu młodej mamy. Kulki gejszy w ciąży mogą być stosowane przez cały jej okres, pod warunkiem, że ciąża nie jest zagrożona. Ćwiczenia należy zakończyć na ostatnim etapie ciąży, kiedy stopniowo szyjka macicy może zacząć się rozwierać. Jeśli rodziłaś siłami natury, poród przebiegł pomyślnie i nie wystąpiły żadne poporodowe komplikacje, do ponownych treningów możesz wrócić już 24 godziny po narodzinach dziecka. Dla pewności jednak skonsultuj się z lekarzem ginekologiem - zarówno, gdy planujesz ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży, jak i po porodzie. Warto pamiętać, że ćwiczenia mięśni Kegla niosą korzyści dla wszystkich kobiet, a nawet dla ich partnerów! Bez względu na wiek i planowanie powiększenia rodziny - każda kobieta powinna zadbać o siebie, wykonując codziennie te krótkie, jednak skuteczne ćwiczenia.  

Lista ostatnich wpisów:

Ból brzucha po seksie - przyczyny, zapobieganie i leczenie

Zakleszczenie podczas seksu - powody, jak unikać, co robić?

Jak utrzymać pożądanie w związku? 5 skutecznych rad

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl