www.area69.pl - sklep erotyczny, sex akcesoria, wibratory. Dyskrecja...
Kolejne strony serwisu zawierają treści erotyczne przeznaczone dla osób pełnoletnich. Sklep www.area69.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia osób, które zdecydują sie na świadome ich przejrzenie. Jeżeli nie jesteś pełnoletni kliknij "Wyjdź".
Wyjdź
Wejść
Blog kategorie

Zakleszczenie podczas seksu - powody, jak unikać, co robić?

0
Zakleszczenie podczas seksu - powody, jak unikać, co robić?

Zakleszczenie podczas seksu - powody, jak unikać, co robić?

 

Dla większości z nas seks jest źródłem przyjemności. Niekiedy jednak bywa też powodem do stresu, np. w przypadku, gdy dochodzi do zakleszczenia członka podczas stosunku. Sprawdź, czym jest napad pochwicowy, na czym polega zapobieganie zakleszczeniu pochwy i co robić, gdy do tego typu zdarzenia jednak dojdzie.

Zakleszczenie członka w waginie to wbrew pozorom niezbyt częste zjawisko, mimo że dla wielu osób wizja tego typu wypadku jest prawdziwą zmorą spędzającą sen z powiek. Istnieje mylny pogląd na temat tego, że przyczyną zakleszczenia jest zbyt wąska pochwa. To nieprawda! Za zakleszczenie członka podczas stosunku najczęściej odpowiada atak pochwicy, która ma podłoże w psychice. Co to takiego, jak go zwalczać i co zrobić, aby wizja ponownego zakleszczenia odeszła w niepamięć? Poniżej wyjaśniamy najważniejsze kwestie i dzielimy się sprawdzonymi radami oraz podpowiadamy, jak samodzielnie trenować mięśnie, aby oswoić się z problemem i w rezultacie móc go zwalczyć.

Zakleszczenie podczas seksu - przyczyny i postępowanie 

Dla większości z nas współżycie wiąże się z przyjemnością i orgazmem, jednak bywają sytuacje, w których dochodzi do krępującej i stresującej sytuacji, jaką jest zakleszczenie członka podczas stosunku. Wbrew pozorom problem nie pojawia się ze względu na zbyt ciasną pochwę, ale ma podłoże psychiczne, które wpływa na atak pochwicy. Co to takiego? Pochwica to mimowolne, silne skurcze pochwy, które są tak mocne, że samoistne rozluźnienie ich jest wręcz niemożliwe. Pochwica podczas stosunku występuje w sytuacjach stresowych - gdy np. partnerka ma nieprzyjemne wspomnienia z przeszłości związane ze współżyciem, obawia się chorób wenerycznych, ma silny strach przed zajściem w ciążę nawet mimo stosowania antykoncepcji. Nierzadko do zakleszczenia dochodzi podczas pierwszego zbliżenia - wówczas pochwica jest wynikiem lęku przed bólem związanym z przebiciem błony dziewiczej i strachu przed nowością, jaką jest penetracja. Do zakleszczenia może również dojść w sytuacji, gdy para obawia się “przyłapania” w trakcie zbliżenia lub zostaje przyłapana - gwałtowny skok adrenaliny i nagły wzrost poziomu stresu może sprawić, że mięśnie mimowolnie się skurczą, co może grozić “uwięzieniem” członka w pochwie. Co robić, gdy podczas penetracji nastąpił napad pochwicowy? Niegdyś lekarze polecali ukłucie igłą pośladków partnerki, wyjaśniając, że niespodziewany impuls sprawi, że mięśnie się samoistnie rozluźnią. Ta metoda jest rzecz jasna przestarzałą formą radzenia sobie z seksualną przypadłością, na dodatek, zamiast pomóc, może wywołać silniejszy skurcz wywołany niespodziewanym bólem wynikającym z ukłucia. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem są leki rozkurczowe, które wpłyną na stopniowe niwelowanie powstałego napięcia. Jeśli to możliwe, para powinna też wziąć ciepłą kąpiel - woda o podwyższonej temperaturze również wpływa rozluźniająco na mięśnie gładkie pochwy. Jeśli próba zrelaksowania się nie pomaga, nie macie w zasięgu wzroku leków rozkurczowych, a gorąca kąpiel nie wchodzi w grę, gdyż zakleszczyliście się w pozycji uniemożliwiającej przemieszczanie się, jedyną opcją jest wezwanie pogotowia - ratownicy dożylnie podadzą środki rozkurczowe, które szybko pozwolą się uwolnić z krępującego zakleszczenia. 

 

Zakleszczenie podczas seksu - jak go uniknąć?

Pochwica to bez wątpienia krępująca dolegliwość, jednak nie należy się jej wstydzić oraz bagatelizować, udając, że problem nie występuje - to z pewnością nie pomoże, a wręcz może go spotęgować, co przełoży się na zwiększenie częstotliwości jego występowania. Atak pochwicy, jak wcześniej wspomnieliśmy, ma podłoże psychiczne. Warto zatem nie tylko wyposażyć się w leki rozkurczowe i przechowywać je blisko łóżka, ale i udać się do specjalisty. W pierwszej kolejności powiedz o problemie swojemu ginekologowi - zakleszczenie podczas seksu to stosunkowo rzadko występująca sytuacja, jednak z pewnością dla lekarza o takiej profesji będzie czymś znanym. Nie wstydź się - pamiętaj, że lekarze na tego typu sprawy patrzą przez pryzmat dolegliwości, czy schorzenia, a nie kompromitującego wydarzenia. Z racji tego, że pochwica jest skutkiem silnego stresu, warto znaleźć podłoże takiego stanu rzeczy - to nie tylko pozwoli zrozumieć problem, ale i go przepracować, a co za tym idzie, sprawić, że atak pochwicy nigdy nie powróci. W tym przypadku konieczna będzie wizyta u psychoterapeuty, a najlepiej u seksuologa, który ma odpowiednie wykształcenie i uprawnienia do prowadzenia terapii. Jeśli podłoże problemu jest wyjątkowo skomplikowane, a pochwica występuje np. w towarzystwie nerwicy lękowej, czy epizodów depresyjnych, niewykluczone, że będzie konieczne leczenie farmakologiczne - o tym jednak powinien zadecydować specjalista w postaci psychiatry. Zazwyczaj jednak napad pochwicowy można “okiełznać” samodzielnie, bardziej wnikliwie poznając swoje ciało i oswajając się z własną seksualnością. Jak to zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w gadżety erotyczne, których stosowanie może też polecić sam ginekolog, czy seksuolog. Po jakie produkty sięgnąć?

 

  • masażer łechtaczki - który idealnie sprawdzi się zarówno podczas gry wstępnej z partnerem, pomagając się rozluźnić i przygotować do penetracji, jak i podczas masturbacji, która jest niezbędna, aby oswoić się z własnym ciałem i kwestiami intymności - to szalenie istotne zwłaszcza na początku życia seksualnego, kiedy tego typu kontakty są zupełną nowością, w związku z czym mogą wiązać się ze zwiększonym stresem
  • jajeczka wibrujące - i kulki gejszy - polecane przez lekarzy, pomagające zwiększyć elastyczność mięśni pochwy, zneutralizować dolegliwości bólowe towarzyszące miesiączkowaniu oraz zwalczyć atak pochwicy. Jeśli odczuwasz lęk przed współżyciem, jednak chcesz go oswoić, aby móc czerpać przyjemność płynącą z seksu, wyposaż się w jajeczka wibrujące i ćwicz mięśnie - początkowo bez partnera, aby mieć większą swobodę. Jeśli strach będzie malał i poczujesz, że jesteś gotowa na współżycie bez wizji napadu pochwicy, możecie wykorzystać jajeczka podczas gry wstępnej, czy jako urozmaicenie penetracji, potęgując tym samym doznania
  • wibratory wielofunkcyjne - podobnie, jak powyższe gadżety, wibratory będą pomocne, aby nauczyć się odczuwać przyjemność płynącą z seksu oraz oswoić z seksualnością i poznać potrzeby własnego ciała. Wibratory wielofunkcyjne mogą też urozmaicić wspólne chwile z partnerem - dostępne są modele dostosowane do podwójnej penetracji - zarówno pochwy, jak i stymulacji analnej, z takiego gadżetu mogą korzystać równocześnie oboje kochankowie, odczuwając maksimum przyjemności. 

Zakleszczenie podczas seksu jest bez wątpienia kłopotliwe i wiąże się z uczuciem zawstydzenia, jednak sytuacja tego typu występuje na szczęście stosunkowo rzadko. Obalamy mit dotyczący tego, że uwięzienie członka podczas penetracji jest wynikiem wąskiej pochwy - jeśli zatem jesteś na początku swojej seksualnej drogi i obawiałaś się, że przez brak wprawy w kontaktach seksualnych może dojść do zakleszczenia, możesz odetchnąć z ulgą. Pochwica, czyli główny powód, przez który występuje zakleszczenie członka w waginie, jest dla kobiety trudną przypadłością, jednak do zwalczenia - samodzielnie, ze wsparciem partnera, z pomocą psychoterapeuty lub seksuologa. Jeśli problem wzmożonego strachu przed współżyciem lub niechcianą ciążą Cię dotyka, najważniejsze jest to, aby tego nie bagatelizować, a jak najszybciej znaleźć źródło kłopotu. Jeśli jesteś w związku i podczas zbliżeń z partnerem miał miejsce atak pochwicy, również nie próbuj unikać wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - to tak samo ważne dla Ciebie, jak i ukochanego, który może być zdezorientowany. Mimo krępującego tematu porozmawiaj szczerze ze swoją drugą połówką, która z pewnością chętnie Ci pomoże w oswajaniu się z dolegliwością i pokonywaniu lęków, np. poprzez wydłużenie gry wstępnej, wykorzystanie zabawek erotycznych podczas wspólnych pieszczot, zmiany pozycji, formy stymulacji, czy wspólnych wizyt u specjalisty. Poza próbą oswojenia się z lękami na tle seksualnym pamiętaj, aby nie narzucać sobie presji - nie zmuszaj się do współżycia, gdyż to jedynie spotęguje problem!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl