Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 99,00 zł
Blog kategorie
Seksualne samowspółczucie - czym jest i jak je praktykować? 0
Seksualne samowspółczucie - czym jest i jak je praktykować?

Życzliwość - większość z nas stosuje ją względem innych, pomijając w tym siebie. Samowspółczucie to kwestia, która dla wielu osób bywa niewygodna, a wpływ na to mają życiowe doświadczenia, wychowanie, czy kultura i obowiązujące w danym społeczeństwie normy. Obecnie coraz więcej mówi się o skupianiu na sobie - zdrowy egoizm to nic złego, warto się go nauczyć również w sferze seksualnej. W kontekście do tego pojawia się pojęcie seksualnego współczucia. Czym ono jest i jak praktykować seksualne samowspółczucie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w przygotowanym przez nas poradniku.

 

Zobacz więcej »
Odmowa seksu - jak sobie z nią radzić? 0
Odmowa seksu - jak sobie z nią radzić?

Odmawianie seksu - bez względu na to, czy dotyczy zbliżenia w ogóle, czy wprowadzenia nowych form stymulacji lub gadżetów zawsze jest kłopotliwe dla obu stron. Regularna odmowa może prowadzić do narastającej frustracji osoby, która tę odmowę otrzymuje, a u osoby odmawiającej prowadzić do wystąpienia blokady, która jeszcze bardziej zamknie ją na seksualne przyjemności. Dlaczego partner odmawia seksu i kiedy brak zgody na współżycie powinno nas niepokoić oraz jak sobie z taką sytuacją poradzić? Wyjaśniamy w niniejszym artykule. 

Zobacz więcej »
Niskie libido u mężczyzny - najczęstsze przyczyny 0
Niskie libido u mężczyzny - najczęstsze przyczyny

Obniżone libido to problem dotykający coraz większą ilość mężczyzn. Badania wskazują, że obecnie nawet 13% Europejczyków powyżej 40 roku życia boryka się z tym problemem. Z czego wynika obniżone libido u mężczyzn, jakie są najczęstsze objawy i co zrobić, aby poprawić jakość życia seksualnego? Odpowiedzi na ten temat znajdziecie w przygotowanym przez nas poradniku.

 

Zobacz więcej »
Seks w ciąży? Czy jest bezpieczny? 0
Seks w ciąży? Czy jest bezpieczny?

Ciąża to niezwykły czas nie tylko dla kobiety, ale i dla obojga partnerów. To okres, gdy stajemy się sobie bliżsi i wspólne przeżywanie nadchodzących chwil, ale i burza hormonów daje się we znaki. Co w takim razie ze wzajemną bliskością, nie tylko emocjonalną, ale i fizyczną. Wśród kobiet w ciąży oraz ich drugich połówek niejednokrotnie pada pytanie, czy współżycie podczas ciąży jest bezpieczne, zarówno dla matki, jak i dziecka.

Zobacz więcej »
Jak zacząć rozmawiać o seksie? Poradnik dla par 0
Jak zacząć rozmawiać o seksie? Poradnik dla par

Dla wielu temat seksu jest tematem tabu. To istotna kwestia, nad którą warto pracować, ale  na szczęście świadomość naszego społeczeństwa oraz edukacja seksualna z roku na rok przybiera nową formę i dzięki sieci jest coraz bardziej dostępna. Prawdziwy kłopot zaczyna się jednak gdy nie potrafimy rozmawiać o współżyciu z własnym partnerem. Jak poruszyć delikatne, często drażliwe dla drugiej strony tematy? Jak wpłynąć na bliskość w związku i bez skrępowania opowiedzieć o własnych potrzebach i emocjach? Przedstawiamy kilka rad, które pozwolą przygotować się do pierwszej, ale i kolejnych rozmowach o naszym życiu seksualnym z drugą połówką. 

Zobacz więcej »
Jak poprawić swoje życie seksualne? Sprawdzone sposoby 0
Jak poprawić swoje życie seksualne? Sprawdzone sposoby

Intymność oraz życie seksualne par to kwestia niezwykle indywidualna. Preferencje, predyspozycje, upodobania i doświadczenia składają się na oryginalny przepis - wybuchową lub romantyczną mieszankę uczuć, emocji i pożądania. Zastanawiacie się jak poprawić swoje łóżkowe doznania? Szukacie sprawdzonych sposobów na podkręcenie temperatury i brak nudy podczas romantycznych uniesień? Sprawdźcie propozycje, które wpłynęły na poprawę jakości stosunku u wielu par. Bez względu na to, co lubicie, otwórzcie się na nowe możliwości i przeczytajcie nasz artykuł.

Zobacz więcej »
Masażer dla par - jaki wybrać? Przegląd propozycji 0
Masażer dla par - jaki wybrać? Przegląd propozycji

Wibratory erotyczne do niedawna jednoznacznie kojarzyły się z gadżetami dla singielek, które mimo braku partnera chciały czuć się spełnione seksualnie. Obecnie coraz częściej to osoby w związkach sięgają po masażery dla par, aby urozmaicić lub spotęgować doznania w sypialni. Dlaczego wibrator dla par to dobre rozwiązanie? Jak używanie tego typu akcesoriów może wpłynąć na relację intymną oraz czym się sugerować wybierając konkretny model? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w przygotowanym przez nas poradniku, na którego łamach prezentujemy cztery propozycje, które, naszym zdaniem pozwolą Wam wejść na wyższy poziom seksualnej przyjemności. Zapraszamy do lektury!

Zobacz więcej »
Dlaczego kobieta udaje orgazm? 0
Dlaczego kobieta udaje orgazm?

Życie seksualne jest istotnym elementem dla większości z nas. Seks jest nie tylko przyjemny, ale i scala relację, zbliżając do siebie zakochanych. Zdarza się jednak, że podczas stymulacji, czy stosunku pojawiają się komplikacje prowadzące do tego, że występują problemy z osiągnięciem orgazmu przez kobietę. Niestety spora część pań w takiej sytuacji udaje pełne zadowolenie, nie rozmawiając z partnerem szczerze na ten temat. Skąd biorą się problemy z orgazmem, dlaczego kobiety tak często udają, że odczuwają satysfakcjonującą je przyjemność i jak pracować nad tym, aby czerpać radość z seksu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w przygotowanym przez nas artykule. 

Zobacz więcej »
Edging, czyli jak przedłużyć przyjemność seksu 0
Edging, czyli jak przedłużyć przyjemność seksu

Życie seksualne dla większości z nas jest istotne. Nic więc dziwnego w tym, że chcemy jak najdłużej czerpać przyjemność z seksu. O ile kobiety są w stanie przeżywać wielokrotne orgazmy, o tyle mężczyźni zazwyczaj po szczytowaniu odczuwają zjazd energetyczny, w związku z czym nie ma mowy o dalszych zabawach. Odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą wydłużyć przyjemność płynącą z seksu, jest edging, czyli świadome opóźnianie orgazmu. Na czym dokładnie polega odwlekanie rozładowania napięcia seksualnego, czy można się tego nauczyć i czy balansowanie na granicy orgazmu jest w pełni bezpieczne? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Zobacz więcej »
Świadoma zgoda na seks - wszystko co powinieneś wiedzieć 0
Świadoma zgoda na seks - wszystko co powinieneś wiedzieć

Przemoc seksualna to istotny problem, o którym należy mówić wprost. Seks z zasady powinien być nie tylko zaspokojeniem potrzeb, ale i przyjemnością dla obu stron, aby tak było, niezbędne jest poczucie bezpieczeństwa oraz pełna świadomość w trakcie zbliżenia. O tym, czym jest świadoma zgoda na seks, jak należy ją wyrażać i co warto wiedzieć na ten temat, wyjaśniamy w poniższym tekście.

Zobacz więcej »
Związek na odległość, a życie seksualne 0
Związek na odległość, a życie seksualne

Razem, a jednak osobno, czyli związek na odległość - to spore wyzwanie dla zakochanych. Czy może się udać? Oczywiście, pod warunkiem, że obie strony będą dbały o relację. O tym, jak pielęgnować uczucie wyjaśniamy w artykule. Na jego łamach omawiamy też problemy, z jakimi musi się zmierzyć para pozostająca w takim układzie oraz, czy seks na odległość może przynosić spełnienie. 

Zobacz więcej »
Masturdating - 3 świetne pomysły na randkę z samym sobą 0
Masturdating - 3 świetne pomysły na randkę z samym sobą

Masturdating to coraz bardziej popularne określenie. Mimo że kojarzy się z masturbacją, nie dotyczy jej bezpośrednio. Najprościej rzecz ujmując, masturdating to po prostu samotne randki, czyli zatroszczenie się o relację z samą sobą. Na czym polegają samotne randki i dlaczego są ważne? Wyjaśniamy w poradniku, na którego łamach dzielimy się 3 pomysłami na randkę ze sobą.

Zobacz więcej »
Szybki numerek, czyli satysfakcjonujący szybki seks 0
Szybki numerek, czyli satysfakcjonujący szybki seks

Romantyczny, powolny, sensualny seks jest bez wątpienia przyjemny i wyjątkowo nastrojowy. Pożądanie jednak niejedno ma imię, a rutyna w związku, również w sferze seksu, może być niszcząca dla relacji, dlatego warto zatroszczyć się o urozmaicenie, także w sypialni. Czy szybki seks to dobre rozwiązanie, aby zadbać o związek i panującą w nim temperaturę? Naszym zdaniem tak! Dlaczego? Wyjaśniamy w poniższym artykule. 

Zobacz więcej »
Ciałopozytywność - czym jest ruch body positive? 0
Ciałopozytywność - czym jest ruch body positive?

Wszystkim dobrze znany kanon piękna, od lat propagowany w mediach, znacząco odbiega od normalności. Wychudzone ciała w jak najmniejszym rozmiarze i określanie rozmiaru L jako plus size sprawiło, że coraz więcej osób, szczególnie młodych, ma problem z samoakceptacją. Przyczyniają się też do tego social media i wszechobecne filtry, których przeznaczeniem jest retuszowanie i upiększanie. Idealne kadry na Instagramie potrafią przyprawić nie tylko o spadek nastroju, ale wręcz przyczynić się do poważnych zaburzeń, jakimi jest, chociażby zaburzenia odżywiania, czy epizody depresyjne. Odpowiedzią na to i sposobem walki z zaburzonymi wzorcami i kanonem piękna jest ciałopozytywność. Czym jest ruch body positive, kiedy powstał i dlaczego dzieli społeczeństwo na zwolenników i krytykujących nurt wrogów? 

Zobacz więcej »
Seks podczas okresu - czy można go uprawiać? Fakty i mity 0
Seks podczas okresu - czy można go uprawiać? Fakty i mity

Seks w czasie miesiączki to wciąż temat tabu. Jedni uważają to za niedopuszczalne, inni cenią stosunek podczas menstruacji za intensywniejsze doznania. A co na to same kobiety? Czy seks podczas okresu jest bezpieczny dla zdrowia? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w przygotowanym przez nas poradniku, na którego łamach obalamy mity, przedstawiamy zalety tego typu stosunku i podpowiadamy, jak zadbać o prawidłową higienę i komfort - zarówno fizyczny, jak i psychiczny obu stron.

 

Zobacz więcej »
Zaburzenia orgazmu u mężczyzn - objawy, przyczyny, leczenie 0
Zaburzenia orgazmu u mężczyzn - objawy, przyczyny, leczenie

Zaburzenia wytrysku, trudność w osiągnięciu spełnienia seksualnego lub pełna utrata orgazmu to problemy, z którymi borykają się niektórzy mężczyźni. Najczęściej z poczucia wstydu bagatelizują problem, zrzucając to na barki stresu, przepracowania lub niewyspania, łudząc się, że to chwilowa sytuacja, która minie samoistnie. Rzecz jasna problem może być wynikiem przemęczenia organizmu, jednak nie należy go bagatelizować, szczególnie gdy utrzymuje się przez dłuższy czas lub regularnie nawraca. Jakie mogą być przyczyny zaburzenia orgazmu, jakie objawy powinny być sygnałem do tego, aby skonsultować się z lekarzem i do jakiego specjalisty się udać, aby uzyskać odpowiednią pomoc? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. 

Zobacz więcej »
Jak urozmaicić życie intymne - 7 prostych wskazówek 0
Jak urozmaicić życie intymne - 7 prostych wskazówek

Pożądanie w długoletnim związku z czasem może się zmniejszać. Nie ma w tym nic dziwnego, natłok codziennych obowiązków, zmiana relacji ze stanu zakochania w miłość, brak czasu na randkowanie - wszystko to prowadzi do rutyny, która nie tylko dla relacji intymnej, ale i związku w ogóle może być zabójcza. Jeśli zatem zauważacie, że Wasz seks stracił na jakości lub, co gorsza, stał się kolejnym “obowiązkiem domowym”, zapoznajcie się z naszym poradnikiem, na którego łamach podpowiadamy, jak podkręcić życie seksualne, aby mimo upływu lat wciąż scalał Wasz związek, wynosząc Was na wyżyny seksualnego spełnienia.

Zobacz więcej »
Zazdrość w związku - jak sobie z nią radzić 0
Zazdrość w związku - jak sobie z nią radzić

Mówi się, że nie ma miłości bez zazdrości, jednak zazdrość zazdrości nierówna. Niekiedy bywa naturalną oznaką uczucia, która schlebia drugiej stronie, jednak bywa też niezdrowym przejawem, który nie tylko jest nie do zniesienia dla partnera, czy partnerki, ale i wyniszczający dla całej relacji. Dlaczego zazdrość w związku w ogóle występuje, jakie są jej rodzaje i jak nie być zazdrosnym? Odpowiedzi na te pytania uwzględniliśmy w poniższym artykule.

Zobacz więcej »
Pozytywna seksualność - na czym polega? 0
Pozytywna seksualność - na czym polega?

Każdy z nas jest inny - brzmi banalnie, jednak wciąż nie wszyscy o tym pamiętają, podobnie, jak o tym, że różnice między ludźmi dotyczą również ich preferencji seksualnych, które niejednokrotnie wciąż wzbudzają u niektórych oburzenie. Akceptacja, szacunek dla siebie i innych są kluczowe, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne. Na widok par homoseksualnych odwracasz głowę z niesmakiem, myśl o tym, że ktoś ma w swojej sypialni akcesoria BDSM Cię przeraża lub oburza? Jeśli tak, niezbędna jest Ci zmiana perspektywy! Tego właśnie dotyczy pozytywna seksualność. Jak być bardziej sekspozytywną osobą i co zrobić, aby powstrzymanie się od oceniania nie było tak trudne? Podpowiadamy w poradniku.

Zobacz więcej »
Otwarty związek - na czym polega, czy może się udać? 0
Otwarty związek - na czym polega, czy może się udać?

Wolny związek to wciąż dość kontrowersyjny temat. Pojawiają się nie tylko pytania, co ludzie powiedzą, ale i wątpliwości, czy jest to faktycznie sposób na życie, czy może jedynie sposób na problemy, a może sposób na nudę? O tym, jak wygląda otwarty związek w praktyce, jakie są jego wady i zalety i jak się ma do tego psychologia, wyjaśniamy w poniższym artykule. 

Zobacz więcej »
Powody uprawiania seksu - dlaczego ludzie uprawiają seks? 0
Powody uprawiania seksu - dlaczego ludzie uprawiają seks?

Przyjemność, satysfakcja, chęć powiększenia rodziny, hormony, potrzeba intymności - zbliżenia erotyczne są obecne w życiu większości z nas, są dla nas naturalnym elementem dorosłego życia. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, dlaczego tak właściwie uprawiamy seks? O powodach uprawiania seksu piszemy w poniższym artykule.

Zobacz więcej »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl