www.area69.pl - sklep erotyczny, sex akcesoria, wibratory. Dyskrecja...
Blog kategorie
Poradnik dla par: jak wprowadzić BDSM do swojego życia seksualnego 0
Poradnik dla par: jak wprowadzić BDSM do swojego życia seksualnego

Na pewnym etapie związku wiele osób zaczyna szukać urozmaicenia. Romantyczne kolacje, oryginalne miejsca, w których można uprawiać seks, a także erotyczna bielizna przestawiają wywoływać iskrę w związku i para może mieć wrażenie wypalenia. W takiej sytuacji można pomyśleć o wprowadzeniu BDSM do sfery seksualnej.

Zobacz więcej »
Poradnik dla mężczyzn: jak wybrać i używać pompki do penisa 0
Poradnik dla mężczyzn: jak wybrać i używać pompki do penisa

Problemy z erekcją bardzo często pojawiają się u panów, którzy prowadzą stresujący tryb życia. Dobrym sposobem na rozwiązanie problemu jest zakup pompki do penisa, które pomoże osiągnąć wzwód. Sam wybór odpowiedniego sprzętu nie jest jednak łatwy, dlatego w tym artykule postaramy się przybliżyć działanie poszczególnych produktów.

Zobacz więcej »
Jak wybrać odpowiednie olejki i środki do masażu erotycznego 0
Jak wybrać odpowiednie olejki i środki do masażu erotycznego

Doskonałym sposobem na rozpoczęcie gry wstępnej jest masaż erotyczny, którego celem jest odprężenie drugiej połówki i rozpalenie namiętności. Ciągły pęd, stres i obowiązki nie wpływają korzystnie na życie erotyczne, dlatego warto sięgać po ciekawe rozwiązania, takie jak masaż erotyczny z wykorzystaniem olejków aromatycznych.

Zobacz więcej »
Zapachy pobudzające zmysły 0
Zapachy pobudzające zmysły

Jak wzbudzić pożądanie w drugiej osobie? Niektóre nuty zapachowe uwodzą i działają na zmysły w wyjątkowy sposób. Dobór odpowiednich perfum lub zapachów do domu może w znacznym stopniu oddziaływać na zmysły i uwodzić. Niektóre z nich działają jak naturalne afrodyzjaki, które rozbudzają pożądanie.

Zobacz więcej »
Czego nie mówić kobiecie podczas stosunku? 0
Czego nie mówić kobiecie podczas stosunku?

Choć szczerość i rozmowa to podstawa udanego związku, to są tematy, których nie warto poruszać podczas bliskości z drugą osobą. Sam stosunek powinien być przyjemnością dla obydwu stron, dlatego nie ma sensu psuć tych cudownych chwil nietrafionymi komentarzami, które tylko z pozoru mogą wydawać się niewinne.

Zobacz więcej »
Dysfunkcje seksualne u mężczyzn 0
Dysfunkcje seksualne u mężczyzn

Problemy w strefie seksualnej to zmora mężczyzn, którzy w kwestii zbliżeń intymnych czują obowiązek  wykazania się z jak najlepszej strony. Do najczęstszych dysfunkcji, które dotykają mężczyzn, należą zaburzenia erekcji i obniżone libido, jednak nie brak również innych zaburzeń, które niekorzystnie wpływają na sferę intymną i na poczucie męskości u panów.

Zobacz więcej »
Dysfunkcje seksualne u kobiet 0
Dysfunkcje seksualne u kobiet

Zaburzenia na tle seksualnym mogą dotknąć zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dysfunkcje te mają negatywny wpływ na życie seksualne, ponieważ znacznie utrudniają lub uniemożliwiają współżycie. Niektóre z nich mogą powodować ból i dyskomfort pojawiający się podczas stosunku inne z kolei będą mieć duży wpływ na osiągnięcie przez kobietę satysfakcji seksualnej.

Zobacz więcej »
Najlepsze prezenty erotyczne dla siebie i drugiej połówki 0
Najlepsze prezenty erotyczne dla siebie i drugiej połówki

Ludzie z reguły dzielą się na tych, którzy uwielbiają i tych, którzy nienawidzą 14 lutego. W wielu przypadkach ta niechęć do Walentynek, spowodowana jest samotnością. Jednak czy bycie singlem wyklucza możliwość spędzenia tego dnia radośnie? Czy nie możemy sami sprezentować sobie czegoś wyjątkowego z tej okazji? Jak wiadomo, każdy z nas zasługuje na odrobinę przyjemności. Dlatego niezależnie od tego czy jesteście sami czy posiadacie wybranka swojego życia, w tym roku postawcie na rozkosz.

Zobacz więcej »
Gdzie znajduje się punkt G u mężczyzny? 0
Gdzie znajduje się punkt G u mężczyzny?

Nie da się ukryć, że stosunek seksualny niezmiennie kojarzy się nam z przyjemnością, a także ciągłym uczeniem się najważniejszych stref erogennych ciała własnego oraz ciała partnera. Zwykle mężczyźni są doskonale uświadomieni w tym, jak dotykać i pieścić partnerkę, by mogła on osiągnąć punkt kulminacyjny. Panowie są również skoncentrowani na poszukiwaniu mistycznego punktu G, którego pobudzenie wywołuje zwykle prawdziwą eksplozję przyjemności. Jeśli jednak panie również chcą zaoferować swojemu partnerowi niesamowite doznania, wówczas powinny wiedzieć, że również muszą odpowiednio "zająć się" męskim punktem G. Jednak gdzie się on znajduje?

Zobacz więcej »
Co jeść, aby wzmocnić erekcje? 0
Co jeść, aby wzmocnić erekcje?

Stres, natłok obowiązków oraz szybkie tempo życia w obecnych czasach sprawia, że wielu mężczyzn ma problem z osiągnięciem erekcji. Ten problem zdrowotny często wprawia w zakłopotanie i jest uważany za temat tabu. Zapominamy, że seks jest potrzebą fizjologiczną a brak wzwodu lub jego niedostateczne osiągnięcie, może być wyraźnym sygnałem dawanym przez organizm, że dzieje się coś złego. Jak w naturalny sposób możemy poprawić libido? Co należy jeść, aby wzmocnić erekcję?

Zobacz więcej »
Brak ochoty na współżycie u mężczyzn - możliwe przyczyny 0
Brak ochoty na współżycie u mężczyzn - możliwe przyczyny

Mówiąc o spadku libido, czyli zmniejszeniu ochoty na seks zwykle mówiono w kontekście kobiet. Jak się jednak okazuje na taki problem cierpią również mężczyźni, głównie między 40. a 80. rokiem życia. Od czego zależy wysokie lub niskie libido? Jakie są jego przyczyny i jak rozpoznać jego spadek? Przeczytaj!

Zobacz więcej »
Seksualny savoir vivre - czego nie robić w łóżku? 0
Seksualny savoir vivre - czego nie robić w łóżku?

Seks w życiu każdego z nas spełnia jedną z najważniejszych ról. Okazuje się, że intymne relacje z drugą połówka pomagają nam zachować pożądanie i namiętność, która jest najważniejsza dla tworzenia zgodnego i udanego związku. Każdy z nas zaprogramowany jest w ten sposób, by odczuwać popęd seksualny, ale także chcemy spełniać swoje fantazje erotyczne. Niemniej jednak warto zauważyć, że nawet w kontaktach seksualnych obowiązuje swoisty savoir vivre, którego warto przestrzegać. Wobec tego, czego nie wypada nam robić w łóżku?

Zobacz więcej »
Seks oralny - co musisz wiedzieć? 0
Seks oralny - co musisz wiedzieć?

Seks oralny bardzo często nazywany jest miłością francuską i polega na pieszczeniu części intymnych partnera lub partnerki przy pomocy ust. Nie da się ukryć, że wokół seksu oralnego narosło wiele mitów i spostrzeżeń, a także sama francuska miłość jest interpretowana na wiele sposobów. Dla niektórych seks oralny jest wręcz obraźliwy, podczas gdy dla innych, jest on całkowicie normalny. Wobec tego, co z całą pewnością musisz wiedzieć o seksie oralnym? 

Zobacz więcej »
Jak działają środki opóźniające wytrysk? 0
Jak działają środki opóźniające wytrysk?

Wbrew temu, co zapewnia męskie grono społeczeństwa, problem z przedwczesnym wytryskiem dotyka coraz to więcej panów. Oczywiście przyczyn braku kontroli nad wytryskiem może być wiele, jednak dolegliwość ta jest na tyle krępująca, że panowie rzadko kiedy decydują się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Przedwczesny wytrysk może być powodem utraty zainteresowania kontaktami seksualnymi oraz utraty pewności siebie. Jednak na ratunek panom śpieszą dostępne bez recepty środki opóźniające wytrysk. Jednak na jakiej zasadzie one działają i czy rzeczywiście są one skuteczne?

Zobacz więcej »
Czy gadżety erotyczne to dobry pomysł na prezent? 0
Czy gadżety erotyczne to dobry pomysł na prezent?

Wybór prezentu dla ukochanej osoby nie jest prosty. Idealny upominek powinien zaskoczyć osobę obdarowaną, a jednocześnie musi spełniać jej oczekiwania. Wigilia to doskonała okazja, by partnerzy zbliżyli się do siebie i umocnili swój związek. W tym celu można się zdecydować na zakup gadżetu erotycznego dla niej lub dla niego. A jak dokonać właściwego wyboru?

Zobacz więcej »
Seksualne samowspółczucie - czym jest i jak je praktykować? 0
Seksualne samowspółczucie - czym jest i jak je praktykować?

Życzliwość - większość z nas stosuje ją względem innych, pomijając w tym siebie. Samowspółczucie to kwestia, która dla wielu osób bywa niewygodna, a wpływ na to mają życiowe doświadczenia, wychowanie, czy kultura i obowiązujące w danym społeczeństwie normy. Obecnie coraz więcej mówi się o skupianiu na sobie - zdrowy egoizm to nic złego, warto się go nauczyć również w sferze seksualnej. W kontekście do tego pojawia się pojęcie seksualnego współczucia. Czym ono jest i jak praktykować seksualne samowspółczucie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w przygotowanym przez nas poradniku.

 

Zobacz więcej »
Odmowa seksu - jak sobie z nią radzić? 0
Odmowa seksu - jak sobie z nią radzić?

Odmawianie seksu - bez względu na to, czy dotyczy zbliżenia w ogóle, czy wprowadzenia nowych form stymulacji lub gadżetów zawsze jest kłopotliwe dla obu stron. Regularna odmowa może prowadzić do narastającej frustracji osoby, która tę odmowę otrzymuje, a u osoby odmawiającej prowadzić do wystąpienia blokady, która jeszcze bardziej zamknie ją na seksualne przyjemności. Dlaczego partner odmawia seksu i kiedy brak zgody na współżycie powinno nas niepokoić oraz jak sobie z taką sytuacją poradzić? Wyjaśniamy w niniejszym artykule. 

Zobacz więcej »
Niskie libido u mężczyzny - najczęstsze przyczyny 0
Niskie libido u mężczyzny - najczęstsze przyczyny

Obniżone libido to problem dotykający coraz większą ilość mężczyzn. Badania wskazują, że obecnie nawet 13% Europejczyków powyżej 40 roku życia boryka się z tym problemem. Z czego wynika obniżone libido u mężczyzn, jakie są najczęstsze objawy i co zrobić, aby poprawić jakość życia seksualnego? Odpowiedzi na ten temat znajdziecie w przygotowanym przez nas poradniku.

 

Zobacz więcej »
Seks w ciąży? Czy jest bezpieczny? 0
Seks w ciąży? Czy jest bezpieczny?

Ciąża to niezwykły czas nie tylko dla kobiety, ale i dla obojga partnerów. To okres, gdy stajemy się sobie bliżsi i wspólne przeżywanie nadchodzących chwil, ale i burza hormonów daje się we znaki. Co w takim razie ze wzajemną bliskością, nie tylko emocjonalną, ale i fizyczną. Wśród kobiet w ciąży oraz ich drugich połówek niejednokrotnie pada pytanie, czy współżycie podczas ciąży jest bezpieczne, zarówno dla matki, jak i dziecka.

Zobacz więcej »
Jak zacząć rozmawiać o seksie? Poradnik dla par 0
Jak zacząć rozmawiać o seksie? Poradnik dla par

Dla wielu temat seksu jest tematem tabu. To istotna kwestia, nad którą warto pracować, ale  na szczęście świadomość naszego społeczeństwa oraz edukacja seksualna z roku na rok przybiera nową formę i dzięki sieci jest coraz bardziej dostępna. Prawdziwy kłopot zaczyna się jednak gdy nie potrafimy rozmawiać o współżyciu z własnym partnerem. Jak poruszyć delikatne, często drażliwe dla drugiej strony tematy? Jak wpłynąć na bliskość w związku i bez skrępowania opowiedzieć o własnych potrzebach i emocjach? Przedstawiamy kilka rad, które pozwolą przygotować się do pierwszej, ale i kolejnych rozmowach o naszym życiu seksualnym z drugą połówką. 

Zobacz więcej »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl