Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 99,00 zł
Blog kategorie

Jak utrzymać pożądanie w związku? 5 skutecznych rad

0
Jak utrzymać pożądanie w związku? 5 skutecznych rad

Jak utrzymać pożądanie w związku? 5 skutecznych rad

 

Pożądanie w związku to istotna kwestia. Rzecz jasna uczucie, jakie Was łączy jest szalenie ważne, jednak ochota na seks z ukochaną osobą, bliskość i intymność dodatkowo scalają związek, sprawiając, że relacja, nawet mimo upływu lat nie słabnie. Odczuwacie zaburzenia pożądania? Nie bagatelizujcie tego! Brak spełnienia seksualnego jest jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związku. Sprawdźcie, jak obudzić pożądanie w związku na nowo - przedstawiamy 5 skutecznych rad.

Długoletni związek często wiąże się z rutyną i przyzwyczajeniem, które z czasem zastępują uczucie pożądania i chęć na seks, która na początku związku jest wyjątkowo silna. Zaburzenia pożądania mogą mieć wiele podłoży - począwszy od zmęczenia, czy spadku nastroju, przez nieodpowiednią dietę, zbyt duże natężenie stresu lub chwilowe zgrzyty w związku, kończąc na dolegliwościach zdrowotnych, których nie można lekceważyć. Jeśli brak namiętności w związku zaczyna Was niepokoić, zapoznajcie się z poniższymi radami, które pozwolą Wam zrozumieć problem i znaleźć rozwiązania, dzięki którym Wasz długoletni związek będzie przeżywał drugi miesiąc miodowy.

Pożądanie w związku - kiedy gaśnie?

Pożądanie w związku bez wątpienia scala związek. Nic w tym dziwnego, że gdy niknie ochota na seks, często pojawiają się zgrzyty w relacji. Wasze libido spadło? Nie bagatelizujcie tego problemu, chociaż często jest to temat dość drażliwy, zwłaszcza jeśli zaburzenia pożądania występują wyłącznie po stronie jednego z partnerów. W takich sytuacjach często osoba, która odczuwa mniejsze potrzeby seksualne, czuje się winna i obarcza się wyrzutami sumienia za to, że nie może spełnić oczekiwań drugiej strony - to z kolei sprawia, że chęć na seks jeszcze bardziej niknie w obawie przed porażką i frustracją. Zatem jak obudzić pożądanie w związku? Pierwszą i najważniejszą kwestią jest rozmowa - nawet jeśli temat jest dla Was krępujący, pamiętajcie, że brak namiętności w związku dotyczy zawsze dwóch stron. Postarajcie się przeanalizować Wasze życie - zarówno codzienne, jak i seksualne - dzięki temu możecie znaleźć przyczynę obniżonego libido. Często wprowadzenie niewielkich zmian w codziennych nawykach, jak dieta, ilość snu, dbanie o relaks i równowagę psychiczną pomaga pozbyć się łóżkowych problemów. Niekiedy obniżone pożądanie w związku może być kwestią niewyjaśnionych spraw dotyczących Waszej sfery emocjonalnej - porozmawiajcie szczerze, może czujecie się zaniedbani przez partnera/partnerkę lub niewystarczająco adorowani/zaopiekowani? A może ze względu na tempo życia, natłok obowiązków i codziennych problemów zapomnieliście o tym, aby pielęgnować Waszą relację? Jeśli dokładnie przeanalizowaliście Waszą codzienność oraz to, co jest między Wami i macie pewność, że brak namiętności w związku nie wynika z chwilowych zawirowań, czy nadmiaru stresu i obowiązków, pomyślcie o wizycie u specjalisty - zarówno seksuologa, jak i ginekologa, urologa, a nawet neurologa, czy ortopedy - obniżone pożądanie w związku może mieć podłoże zdrowotne. Leczycie się na jakieś dolegliwości, w związku z czym regularnie przyjmujecie leki? Dokładnie przeczytajcie ulotkę - sporo specyfików niekorzystnie wpływa na libido, obniżając je. Jeśli zdrowie Wam służy, między Wami nie ma żadnych niewyjaśnionych spraw, a życie codzienne nie sprawia, że chodzicie nadmiernie zdenerwowani, zaburzenia pożądania mogą wynikać z rutyny i przyzwyczajenia. Częstym problemem jest brak pożądania w małżeństwie - porady, które znajdziecie poniżej, pozwolą podgrzać atmosferę nawet w sypialni pary z wieloletnim stażem. 

pożądanie w związku

Jak przywrócić pożądanie w związku - 5 sprawdzonych pomysłów 

Czujecie, że chemia w Waszym związku dawno uleciała, jednak nie chcecie zniszczyć Waszej relacji, dlatego zastanawiacie się, jak przywrócić pożądanie w związku? Poniżej dzielimy się 5 pomysłami, dzięki którym ochota na seks ponownie zagości w Waszym związku

 

  • Zmiana scenerii - długoletni związek często wiąże się z tym, że życie staje się jednym wielkim planem powtarzanym machinalnie, do znudzenia. W takiej relacji również seks jest rutynowy, w związku z czym i bez większych emocji. Zazwyczaj kochacie się w sypialni, wybierając klasyczną pozycję? Jeśli chcecie na nowo wzniecić pożądanie w związku, wprowadźcie zmiany! Pierwszą z nich powinna być zmiana scenerii - zastąpcie nudne i dobrze Wam znane łóżko na wannę, kabinę prysznicową, stół w kuchni lub fotel w salonie. Tak niewielka zmiana może skutecznie rozbudzić Wasze zmysły, potęgując doznania. A może brakuje Wam adrenaliny? Co powiecie na seks w plenerze z wizją zostania przyłapanymi lub erotyczne zabawy podczas wycieczki samochodem? Seks powinien być przyjemną chwilą zapomnienia, pozwólcie sobie zatem na odrobinę szaleństwa! 
  • Wejście w nową rolę - brak namiętności w związku, w którym podczas seksu zawsze króluje jedna pozycja? To nic dziwnego! Zbliżenie powinno być pełne pasji, żądz i namiętności. Otwórzcie się na siebie, spróbujcie zamienić się rolami - dotychczas to zawsze Ty dominowałeś? Oddaj sprawy w ręce swojej partnerki! Być może jej obniżone libido wynikało z tego, że dotychczas hamowała swoje pragnienia dominacji w łóżku?
  • Gadżety erotyczne - seks bez wątpienia jest przyjemny, ale z użyciem odpowiednich dodatków może być jeszcze przyjemniejszy. Dlaczego z tego nie skorzystać? Jeśli doskwiera Wam brak pożądania w związku, spróbujcie urozmaicić wspólne zabawy - zaopatrzcie się w gadżety erotyczne - wibratory, masażery, dilda, korki analne - eksperymentujcie zarówno podczas gry wstępnej, jak i penetracji. Od lat w Waszej sypialni goszczą zabawki erotyczne, a mimo to pożądanie w związku gaśnie? Być może klasyczne gadżety nie robią już na Was wystarczającego wrażenia. Zaopatrzcie się w akcesoria BDSM. Jeśli dotąd nie mieliście okazji spróbować ostrzejszych zabaw, na początek wyposażcie się w podstawowy zestaw BDSM, dzięki któremu sprawdzicie, czy zabawy polegające na krępowaniu trafiają w Wasz gust. Jeśli tak, odwiedźcie wspólnie sex shop - stacjonarny lub, jeśli chcecie zachować większą swobodę, internetowy, zapewniający opcję dyskretnych zakupów i wybierzcie zabawki gwarantujące mocniejsze doznania - maski, kneble, pejcze, kajdanki, packi, a może stroje BDSM? 
  • Niebanalne randki - o pożądanie w związku trzeba dbać przez cały czas. Im dłuższa relacja, tym więcej starań powinniście włożyć w organizację wspólnego czasu. Wasze randki od lat nie przypominają spotkań zakochanych? Wychodzicie z założenia, że wspólne mieszkanie eliminuje możliwość organizowania romantycznych schadzek? Nic bardziej mylnego! Jeśli chcecie na nowo poczuć ogromną chęć na seks, zadbajcie o wzajemną adorację, zdobywajcie się i na nowo odkrywajcie. Oderwijcie się od szarej codzienności i raz na jakiś czas zorganizujcie sobie niebanalną randkę, jak chociażby noc w hotelu w sąsiednim mieście, czy spontaniczna kolacja przy świecach z masażem, czy wspólną kąpielą - tak niewielkie innowacje korzystnie wpłyną na Waszą relację, również łóżkową
  • Fantazje - każdy z nas ma fantazje seksualne, jednak nie każdy umie o nich mówić wprost. Niestety wciąż krępujemy się rozmawiać o seksie, uznając to za temat tabu. O ile w towarzystwie znajomych to może być krępujące, o tyle w związku, zwłaszcza tym długoletnim, nie powinno to być problemem. Zbierzcie się na odwagę i opowiedzcie sobie o swoich fantazjach seksualnych, postarajcie się zacząć je spełniać i tworzyć nowe, wspólne - to scali Waszą relację, zbliży Was do siebie i pomoże zapomnieć o problemie, jakim jest brak namiętności w związku

 

 

Brak pożądania w związku to trudność, która może spędzać sen z powiek. Nic w tym dziwnego - seksualność oraz poczucie bliskości w relacji z partnerem, czy partnerką są bardzo istotne. Jeśli kwestie związane z intymnością nie są zaspokajane, nawet największe uczucie może osłabnąć, tracąc na jakości, a na miejscu zakochania pojawić się stale narastająca frustracja. Jeśli zastanawiacie się, jak przywrócić pożądanie w związku, zapoznajcie się z pięcioma powyższymi radami. Jeśli mimo wprowadzenia nowości Wasze libido wciąż nie jest w najlepszym stanie, rozważcie wizytę u seksuologa lub lekarza, który pomoże Wam znaleźć przyczynę, która może wynikać z dolegliwości, z jakimi zmaga się organizm. Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl