Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 150,00 zł
Blog kategorie
Seks i używki: jak alkohol, papierosy, narkotyki wpływają na seks? 0
Seks i używki: jak alkohol, papierosy, narkotyki wpływają na seks?

Seks bez wątpienia potrafi być przyjemny. Nic więc dziwnego w tym, że każdy dąży do spełnienia podczas stosunku. Niestety niekiedy psychiczne blokady, stres, czy wstyd biorą górę, uniemożliwiając pełne czerpanie przyjemności. W takich sytuacjach często do gry wchodzą używki, które pozwalają się rozluźnić, jednak w rzeczywistości jedynie pozornie pomagają, a na dłuższą metę mogą wręcz prowadzić do wystąpienia zaburzeń seksualnych. Dlaczego seks pod wpływem używek nie jest dobrym rozwiązaniem i czym zastąpić używki, aby odczuwać maksimum zadowolenia z penetracji? Zapoznajcie się z naszymi radami.

 

Seks, mimo że dotyczy większości dorosłych osób, wciąż wiąże się ze skrępowaniem, wstydem przed nagością i intymnością. To skutkuje nie tylko tym, że spore rzesze kochanków uprawiają seks wyłącznie przy zgaszonym świetle, wciąż w tej samej, nudnej pozycji, która żadnej ze stron nie daje satysfakcji, ale również skłonnością do sięgania po używki przed planowaną randką rozbieraną. Dlaczego tak się dzieje i jaki jest wpływ alkoholu na seks, jak papierosy wpływają na orgazm i do czego może dojść podczas stosunku pod wpływem narkotyków? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

Seks a używki - dlaczego to tak częste zestawienie?

Jesteście przed swoim wspólnym “pierwszym razem”? Z pewnością nie wyobrażacie sobie romantycznej kolacji bez butelki wina, która nie tylko podkreśli klimat, ale przede wszystkim was rozluźni i “oswoi” z tym, co nastąpi po kolacji, czyli z nagością, pożądaniem i bliskością, która powinna być czymś naturalnym. A może marzycie o zmianach w sypialni, jednak obawiacie się reakcji partnera, z którym od wielu lat kochacie się klasycznie, w związku z czym przed próbą wprowadzenia nowości sięgacie po kieliszek “na odwagę” lub narkotyki, których celem jest zwiększenie otwartości na to, co nowe? Ile razy zdarzyło Wam się zapalić papierosa “tuż po”, aby przypieczętować nim stosunek zakończony orgazmem? Wydawać by się mogło, że sporadyczne działania tego typu nie mają negatywnych skutków, bo przecież nie jesteśmy alkoholikami, czy narkomanami, a po papierosy sięgamy tylko po intensywnym orgazmie, a ten przecież nie zdarza się tak często jakbyśmy tego chcieli - to z pewnością perspektywa niejednej osoby, która seks wiąże z używkami. Jaki jest powód, dla którego tak chętnie zaburzamy rzeczywistość i rezygnujemy z trzeźwego postrzegania drugiej osoby i prawdziwego, w pełni świadomego przeżywania przyjemności płynących z seksu? Powodów może być wiele, jednak najczęściej chodzi o trzy kwestie - skrępowanie, chęć bycia najlepszym i potrzebę adrenaliny. 

Seks a używki - jak alkohol, papierosy i narkotyki rzutują na życie seksualne? 

Seks a używki - jaka zależność zachodzi w tym przypadku? Na dłuższą metę zawsze negatywna. Mimo że używki te mogą znacząco różnić się od siebie i być groźne w mniejszym lub większym stopniu, rezultat zawsze jest taki sam - problemy natury seksualnej. Jak konkretne substancje oddziałują na organizmy kobiet i mężczyzn i jak to wpływa na ich pożycie? 

 

  • wpływ alkoholu na seks - nawet butelka wina wypita do kolacji może negatywnie wpłynąć na każdy etap cyklu reakcji seksualnej - począwszy od pożądania, przez podniecenie, na orgazmie kończąc. Mężczyźni pod wpływem dużej ilości alkoholu często mają problemy z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji oraz niezdolność do wytrysku. W przypadku kobiet mogą wystąpić problemy z podnieceniem się, co będzie skutkowało zarówno suchością pochwy, jak i będzie generowało trudności w osiągnięciu orgazmu
  • wpływ papierosów na seks - palenie papierosów, nawet okazjonalne, zmniejsza efektywność krążenia krwi. To z kolei rzutuje na fizyczne aspekty podniecenia - dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy mogą nabawić się problemów z erekcją oraz jej utrzymaniem przez cały czas trwania stosunku. Papierosy pogarszają też jakość, a nawet smak spermy, zmniejszając jej ilość - jeśli z partnerką w przyszłości chcecie starać się o dziecko, zrezygnuj z “papierosa po”, nawet jeśli to właśnie wtedy najlepiej smakuje. Palące kobiety z kolei, zwłaszcza te stosujące równocześnie dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną, narażają się na problemy zatorowo-zakrzepowe
  • wpływ narkotyków na seks - niektórzy odurzają się narkotykami, aby się zrelaksować i rozluźnić, inni, aby otworzyć na nowe doznania, a jeszcze inni chcą być jak najlepsi i najwytrwalsi - dotyczy to szczególnie mężczyzn, którzy zażywają narkotyki, aby wydłużyć erekcję i dodać sobie mocy do dłuższej i bardziej intensywnej penetracji. Należy pamiętać, że narkotyki (podobnie, jak alkohol) zawsze generują nieprzewidziane reakcje i zachowania, które mogą sprawić, że osoba odurzona nie będzie miała kontroli nad siłą, z jaką dotyka, czy z jaką współżyje - seks po narkotykach może być bardziej brutalny i agresywny - zażywanie substancji tego typu przed stosunkiem może być po prostu niebezpieczne - zwłaszcza, jeśli np. dopiero zaczynacie przygodę z akcesoriami BDSM i nie wypracowaliście w związku reguł mocniejszych zabaw. Narkotyki mające zapewniać większe możliwości seksualne często wywołują wahania podniecenia oraz niezdolność do wytrysku i orgazmu. W przypadku mężczyzn, którzy łączą narkotyki z innymi substancjami, np. lekami na potencję, może wystąpić realne zagrożenie nie tylko zdrowia, ale i życia! 

 

Jak urozmaicić seks bez konieczności sięgania po używki?

Zależność pomiędzy używkami a seksem najczęściej wynika z chęci dodania sobie mocy, zapomnienia o codziennych problemach i umożliwienia pełnego oddania się przyjemności lub pragnienia spróbowania czegoś nowego, co sprawiłoby, że wzrośnie zadowolenie seksualne. Stosowanie używek jest jednak zgubne - zawsze i w każdym przypadku! Jeśli chcecie intensywniej przeżywać moment zbliżenia i czerpać z seksu więcej adrenaliny, emocji i przyjemności, zastąpcie używki odpowiednimi gadżetami erotycznymi. Sex shop online https://www.area69.pl/ w ofercie ma szereg zabawek dedykowanych zarówno masturbacji, jak i wspólnym zabawom - zarówno w klasycznym wydaniu, jak i tym bardziej intensywnym. Po jakie akcesoria warto sięgnąć?

 

  • dildo/ wibrator - to dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają kompletować kolekcję zabawek erotycznych. Zarówno dildo, jak i wibrator mogą być świetnym elementem urozmaicającym nie tylko grę wstępną, ale i penetrację. Chcecie spróbować pieszczot analnych? Wyposażcie się w odpowiednio dopasowane dildo, kulki analne lub masażer. Jeśli chcecie równocześnie odczuwać przyjemność płynącą z użytkowania tego typu zabawek, postawcie na wibrator dla par 
  • zestaw BDSM - jeśli klasyczne zabawki nie robią na was większego wrażenia, może czas pomyśleć o nieco intensywniejszych zabawach? Zestaw BDSM z rozpórką pomoże Wam się wzajemnie zniewalać i dominować w sypialni. To idealny gadżet na początek. Z czasem możecie powiększyć kolekcję o maski, pejcze, czy stroje BDSM
  • huśtawka erotyczna - uwielbiacie seks w pozycji stojącej? Podobają się Wam pieszczoty w stylu BDSM? Połączcie te dwa aspekty, wyposażając się w huśtawkę erotyczną - partnerka na takiej huśtawce z pewnością będzie się prezentowała podniecająco, z kolei partner będzie mógł ją zdominować. Hustawka erotyczna, ze względu na swoją wytrzymałość i uniwersalną formę, jest idealna do uprawiania seksu w różnych pozycjach - stojącej, siedzącej, leżącej i klęczącej - to gadżet, który świetnie sprawdzi się zarówno przy pieszczotach oralnych, jak i klasycznej penetracji, czy stymulacji analnej
  • klatka na penisa - jeśli jesteś mężczyzną, który potrzebuje adrenaliny i jesteś w związku z kobietą, która, tak jak Ty, uwielbia zabawy BDSM, klatka na penisa powinna przypaść Wam do gustu. To zdecydowanie gadżet dla osób z doświadczeniem w zabawach sado - maso. Stalowa konstrukcja z kłódką sprawi, że Twój penis będzie zniewolony, a o jego wyswobodzeniu zdecyduje ukochana. Klatka wyposażona jest dodatkowo w pierścień na jądra, co wzmacnia doznania.  

 

 

Seks pod wpływem używek może być nie tylko mniej przyjemny, ale i nieskuteczny, a nawet niebezpieczny. Zarówno wpływ alkoholu na seks, jak i papierosów, czy narkotyków, może okazać się opłakany w skutkach i prowadzić do trwałych nieprawidłowości, jak problemy z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji, trudności w osiągnięciu orgazmu, czy nieprzewidziane reakcje i zachowania mogące doprowadzić do niechcianej ciąży, czy naruszenia nietykalności drugiej osoby. Jeśli to właśnie używki generują zadowolenie ze współżycia lub je umożliwiają, a inne metody, jak chociażby zabawki erotyczne okazują się mało pomocne, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty - seksuologa, który pomoże znaleźć rozwiązanie. 

 

Lista ostatnich wpisów:

7 popularnych polskich blogów o seksie

Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży - trening mięśni dna miednicy

Ból brzucha po seksie - przyczyny, zapobieganie i leczenie

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl