Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 150,00 zł
Blog kategorie
Jak zwiększyć niskie libido? 5 sposobów 0
Jak zwiększyć niskie libido? 5 sposobów

5 sposobów na zwiększenie libida

 

Borykasz się z problemem niskiego libido? Obawiasz się, że brak ochoty na seks negatywnie wpłynie na Twój związek? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny spadku formy i poznaj 5 sposobów na zwalczenie problemów z libido.

 

Spadek libido to dość krępujący problem, który skutecznie może pogorszyć samopoczucie. Chwilowy brak popędu seksualnego może wynikać z wielu przyczyn, dlatego, aby zwalczyć problem z libido należy w pierwszej kolejności zastanowić się, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Co wpływa na obniżone libido u kobiet i niskie libido u mężczyzn i co zrobić, aby pozbyć się problemu? 

Jak zwiększyć niskie libido - poznaj przyczynę problemu

Kluczem do zwalczenia problemu jest poznanie jego przyczyny. Jeśli zaobserwowaliście w związku, że jedna ze stron ma spadek libido, postarajcie się delikatnie porozmawiać na ten temat, wspólnie szukając czynników, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na taki stan rzeczy. Brak popędu seksualnego jest kwestią indywidualną, chociaż pewne czynniki zazwyczaj bywają wspólne dla kobiet i mężczyzn. Można do nich zaliczyć chociażby nadmierny stres, przemęczenie, nieodpowiednią dietę, czy natłok obowiązków. Obniżone libido u kobiet często występuje po urodzeniu dziecka i połogu. Może to wynikać zarówno z obniżonego poziomu progesteronu i estrogenów, ale również ze względów psychicznych - wiele młodych mam traci poczucie atrakcyjności ze względu na to, że dostrzega zmiany, jakie zaszły w jej ciele. Z kolei niskie libido u mężczyzn może wystąpić w sytuacji, gdy np. partner był obecny przy porodzie i nie był na to wystarczająco przygotowany psychicznie. Równie częstym problemem rzutującym na brak popędu seksualnego jest strach przed niezaspokojeniem partnerki - mężczyźni, narzucając sobie presję bycia najlepszym kochankiem, przestają wierzyć we własne możliwości i umiejętności, przez co frustrują się, co skutkuje spadkiem ochoty na seks. 

Jak zwiększyć libido - 5 sprawdzonych sposobów

Spadek libido spędza Ci sen z powiek? Obawiasz się, że chwilowe problemy negatywnie odbiją się na Twoim związku? Przedstawiamy 5 sprawdzonych, podstawowych sposobów na to, jak zwiększyć niskie libido

 

 

  • Zadbaj o siebie - w natłoku codziennych obowiązków coraz częściej zapominamy o tym, żeby o siebie odpowiednio dbać. Zmęczeni, zapracowani, w związku z czym i sfrustrowani, tracimy ochotę na seks. Często zdarza się, że ze względu na brak czasu nie przykładamy wagi do tego, co jemy, w związku z czym przybieramy na wadze, tracąc na atrakcyjności. Obniżone libido u kobiet najczęściej jest skutkiem tego, że panie źle czują się we własnym ciele, co przekłada się na obawy dotyczące tego, że nie pociągają partnera. Spadek libido wywołany tego typu czynnikami dotyczy również mężczyzn, którzy np. niegdyś regularnie trenowali, a przez brak czasu stracili formę. Jak zwiększyć niskie libido w takiej sytuacji? Zainwestuj w siebie! Przede wszystkim zapewnij sobie chociaż minimum relaksu. Postaw na wysiłek fizyczny i sprawienie sobie drobnych przyjemności, które korzystnie wpłyną na samopoczucie. 
  • Szczerze porozmawiaj z partnerem - problem z libido zazwyczaj jest dość kłopotliwy dla osoby, która zauważa u siebie brak popędu seksualnego. Jeśli obawiasz się, że problem ten negatywnie wpłynie na relację w związku, zdobądź się na szczerą rozmowę z ukochaną osobą. Wspólnie szybciej znajdziecie sposób na to, jak zwiększyć niskie libido. Dla partnerki lub partnera to będzie również ważna informacja dotycząca tego, że otaczasz ją lub jego pełnym zaufaniem.
  • Wprowadź odrobinę romantyzmu - szara codzienność wkradła się również do Waszej sypialni, co skutkuje tym, że pojawił się problem z libido? Być może chwilowy spadek popędu wynika z tego, że nie budujecie odpowiedniej atmosfery lub jej nie podsycacie. Jak zwiększyć niskie libido domowymi sposobami? Jeśli problem wynika z braku odpowiedniej atmosfery to proste! Wystarczy wrócić wspomnieniami do początku relacji, kiedy romantyczne kolacje przy świecach, wspólne kąpiele, czy masaże były codziennością i ponownie wdrożyć tego typu romantyczne elementy do obecnej relacji, urozmaicając wspólnie spędzany czas. 
  • Skorzystaj z oferty sex shopu online - jesteście w długoletnim związku? Rutyna może doprowadzić do spadku libido. Jeśli zastanawiacie się, jak zwiększyć niskie libido, a równocześnie lubicie eksperymentować i próbować nowych rzeczy, rozwiązaniem może okazać się sex shop online. Nie tylko gadżety erotyczne w postaci wibratorów, dildo, czy korków analnych, ale również bielizna BDSM mogą korzystnie wpłynąć na Wasz popęd seksualny, podnosząc temperaturę w sypialni.
  • Udaj się do specjalisty - problem z libido może dotyczyć każdego z nas, zwłaszcza że tempo naszego życia nieustannie wzrasta. Jeśli jednak brak popędu seksualnego utrzymuje się dłużej, konieczna może okazać się wizyta u specjalisty. Na początek zdecydujcie się na seksuologa. Jeśli on wykluczy problemy natury emocjonalnej, warto wykonać badania kontrolne - często spadek libido jest przejawem innych dolegliwości chorobowych. 

 

 

Problem z libido uprzykrza Ci życie? Zastanawiasz się, co zrobić, aby życie seksualne wróciło do normalności? Powyższe porady podpowiedzą Ci, jak zwiększyć niskie libido, odzyskując pełną sprawność w sypialni. 

___________

Lista ostatnich wpisów:

Jaka bielizna erotyczna podoba się mężczyznom?

Jak wrócić do udanego seksu po urodzeniu dziecka

BDSM- co to jest i jak zacząć?

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl