www.area69.pl - sklep erotyczny, sex akcesoria, wibratory. Dyskrecja...
Kolejne strony serwisu zawierają treści erotyczne przeznaczone dla osób pełnoletnich. Sklep www.area69.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia osób, które zdecydują sie na świadome ich przejrzenie. Jeżeli nie jesteś pełnoletni kliknij "Wyjdź".
Wyjdź
Wejść
Blog kategorie

Jak wrócić do udanego seksu po urodzeniu dziecka?

0
Jak wrócić do udanego seksu po urodzeniu dziecka?

Jak wrócić do udanego seksu po urodzeniu dziecka?

 

Narodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie, które zmienia dotychczasowe życie obojga rodziców. Dotyczy to zarówno kwestii emocjonalnych, życiowych, jak i seksualnych. Jak wrócić do seksu po urodzeniu dziecka, aby na nowo czerpać radość z intymnych chwil?

 

Ciąża, poród, połóg - to wyjątkowy, ale i trudny czas zarówno dla kobiety, jak i jej partnera. W tym czasie trudno o bliskość dlatego częstym zjawiskiem jest zaistnienie w związku dystansu, który warto odbudować po porodzie. Seks po urodzeniu dziecka może różnić się od tego, do którego przywykliście - nic w tym dziwnego, zarówno okres ciąży, jak i sam poród wiąże się z wieloma zmianami w ciele kobiety. Jednak bez obaw - z czasem wszystko wróci do normy, a wy będziecie mogli cieszyć się jeszcze większą przyjemność z bliskości. Jak wrócić do seksu po urodzeniu dziecka

Seks po urodzeniu dziecka - o czym warto wiedzieć?

Młodzi rodzice często zadają sobie pytanie jak wrócić do seksu po urodzeniu dziecka. Poza zmęczeniem, które dominuje w opiece nad maluchem, częstym problemem staje się psychika kobiet - po porodzie, kiedy młode mamy często borykają się z nadprogramowymi kilogramami, poczucie ich atrakcyjności spada. Nierzadko kobiety bezpośrednio po porodzie zamykają się na intymność oraz partnera i własne potrzeby, w pełni skupiając się na dziecku. Może to wynikać zarówno z chęci zapewnienia maluchowi maksymalnej opieki oraz ze strachu dotyczącego tego, że seks po urodzeniu dziecka może sprawiać dyskomfort, a nawet ból. Aby powrót do seksu po porodzie nie wiązał się z nieprzyjemnymi, odczuciami warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim kobieta musi dać sobie czas, aby móc dojść do siebie - okres ciąży jest wyjątkowo obciążający dla organizmu kobiety, również po porodzie oraz w czasie połogu w ciele młodej mamy zachodzi wiele zmian. Poziom hormonów spada, co może przełożyć się na obniżone libido oraz dyskomfort podczas stosunku - z powodu braku odpowiedniego poziomu estrogenów i progesteronu pochwa może nie być odpowiednio nawilżona. Zdarza się również, że seks po urodzeniu dziecka wiąże się z odczuwaniem bólu również ze względu na uwieranie rany lub nieprecyzyjne zszycie miejsc intymnych, co z kolei wpływa na to, że pochwa staje się bardziej ciasna. Aby zadbać zarówno o bezpieczeństwo, dobre samopoczucie obojga partnerów, jak i komfort psychiczny i przyjemność młodej mamy, powrót do seksu po porodzie warto skonsultować z ginekologiem.

 

Powrót do seksu po porodzie - gadżety, które pomogą odzyskać przyjemność z intymności 

Jak wrócić do seksu po urodzeniu dziecka, aby obie strony czerpały radość ze zbliżenia? Jeśli okres połogu minie, a lekarz stwierdzi, że to dobry moment, aby wrócić do zbliżeń, warto porozmawiać szczerze z partnerem o potrzebach i ewentualnych obawach. Pierwszy seks po urodzeniu dziecka powinien być delikatny - dzięki temu kobieta stopniowo się otworzy na doznania, przełamując bariery psychiczne. Dla poprawy komfortu warto zaopatrzyć się w gadżety erotyczne w postaci kulek waginalnych zwanych kulkami gejszy. Tego typu akcesoria, poza tym, że wpływają na odczucia, również mają medyczne zastosowanie - pomagają uelastycznić mięśnie pochwy, co z kolei korzystnie wpływa na jej rekonwalescencję po porodzie. Jeśli problemem jest suchość pochwy, zaopatrzcie się w żele intymne. Wybierajcie jednak głównie te na bazie wody - nie podrażnią one ewentualnej rany poporodowej. Jeśli zastanawiacie się, jak wrócić do seksu po urodzeniu dziecka, zacznijcie stopniowo, metodą małych kroków. Gra wstępna połączona z miłością oralną może być dobra na początek. To będzie świetny wstęp do tego, aby w pełni powrócić do zbliżeń, decydując się na seks po urodzeniu dziecka

 

Budowanie relacji i bliskości między młodymi rodzicami jest szalenie istotną kwestią. Seks po urodzeniu dziecka może być nieco inny niż ten, do którego para przywykła, jednak wciąż może gwarantować spełnienie i wyjątkowe, a nawet silniejsze doznania. Wyposażenie się w kulki gejszy i żele intymne pozwoli powrócić kobiecie do pełnej sprawności seksualnej, przekładając się na komfort w trakcie stosunku. 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl