www.area69.pl - sklep erotyczny, sex akcesoria, wibratory. Dyskrecja...
Kolejne strony serwisu zawierają treści erotyczne przeznaczone dla osób pełnoletnich. Sklep www.area69.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia osób, które zdecydują sie na świadome ich przejrzenie. Jeżeli nie jesteś pełnoletni kliknij "Wyjdź".
Wyjdź
Wejść
Blog kategorie

Seks tantryczny - na czym polega?

0
Seks tantryczny - na czym polega?

 Seks tantryczny - na czym polega?

 

Seks tantryczny to wyjątkowy rodzaj zbliżenia między dwojgiem kochających się partnerów. Jego celem nie jest, tak jak zazwyczaj się sądzi i do czego w większości przypadków się dąży, orgazm sam w sobie, ale połączenie cielesne i duchowe. Tantra to koncepcja seksualna (ale nie tylko, ponieważ ma ona również głębszy wymiar) pochodząca z Indii, która oznacza dosłownie „narzędzie do rozciągania świadomości”, a mówiąc bardziej zrozumiałym językiem - wiara w to, że wszystko jest tak naprawdę jednym bytem. W myśl tej zasady podczas seksu tantrycznego kobieta i mężczyzna mają stać się jednością. Kobieta to yin, a mężczyzna to yang, ich celem jest połączenie się, dopełnienie siebie nawzajem i wymienienie się przeciwstawną energią. Seks tantryczny może trwać nawet kilka lub kilkanaście godzin, charakteryzuje się bardzo długą grą wstępną, jest on niemal rytuałem i wymaga czasu i zaangażowania.

 

Seks tantryczny - co to jest?

 

Jeśli nadal zastanawiacie się, czym tak naprawdę jest seks tantryczny, to najlepiej będzie wyobrazić go sobie zgodnie z jego przebiegiem. Seks tantryczny powinien być spokojny, powolny, delikatny. Wymaga zaangażowania emocjonalnego, otwarcia się na drugą osobę i zaufania. Długi, pełen pieszczot seks będzie zwieńczony wspólnym orgazmem tantrycznym. Podczas tego typu zbliżenia ważna jest więź emocjonalna oraz fizyczna, kochankowie zagłębiają się w siebie, aby poczuć jedność z drugą osobą. Istotnym czynnikiem jest długa gra wstępna, którą można rozpocząć od wpatrywania się sobie w oczy, przechodząc do delikatnego gładzenia się po twarzy czy dłoniach, a dopiero później do bardziej odważnego dotyku.

 

Techniki tantryczne

 

Ćwiczenia tantryczne warto rozpocząć od skupienia się na oddechu, który pełni bardzo istotną rolę podczas zbliżenia, a jednocześnie ułatwia osiągnięcie spokoju duchowego. Bardzo prostym ćwiczeniem tantrycznym jest synchronizacja oddechów. Możecie rozpocząć od tego wasze zbliżenie - w ubraniach lub bez nich usiądźcie na przeciwko siebie lub połóżcie się zwróceni twarzą do siebie. Złapcie kontakt wzrokowy i skupcie się na oddechu - razem róbcie wdech, przytrzymujcie chwilę powietrze i wydychajcie je, synchronizując i spowalniając oddech, uspokajając się.

 

Podczas seksu tantrycznego warto angażować wszystkie zmysły. Oprócz dotyku skupcie się również na wzroku, patrzcie sobie w oczy lub kontemplujcie ciało swojego partnera. Już wcześniej pomyślcie o zapachu, zapalcie pachnące świece lub kadzidełka. Szepczcie sobie do ucha wyznania miłości, puśćcie romantyczną muzykę w tle, aby zaangażować również słuch i w całości poświęcić się miłosnym aktom.

 

Pozycje do seksu tantrycznego

 

Ćwiczenia oddechowe można wykonywać w tradycyjnej pozycji do tantry (yab-yub) - mężczyzna siada „po turecku”, ze skrzyżowanymi nogami, a kobieta siada na jego udach, oplatając jego tułów nogami. Ta pozycja doskonale nadaje się również do seksu, ponieważ gwarantuje maksymalne zbliżenie między partnerami, a jednocześnie nie pozwala na zbyt szybkie ruchy, które podczas seksu tantrycznego są niewskazane. Dzięki tej pozycji można skupić się na powolnym i delikatnym celebrowaniu bliskości. Ułatwia utrzymanie kontaktu wzrokowego, pozwala na pocałunki i pieszczoty całego ciała, które są bardzo istotną częścią seksu tantrycznego.

 

Do seksu tantrycznego doskonale nadadzą się pozycje, w których partnerzy są ze sobą blisko. Pozycja misjonarska czy na łyżeczkę to jedne z najprostszych i najbardziej klasycznych pozycji, które pozwolą na powolny i czuły seks. Specjalnie do tego typu zbliżenia zostało wymyślone łóżko tantryczne o charakterystycznym falowanym kształcie, które idealnie nadaje się do wypróbowania nowych pozycji w wygodny i bezpieczny sposób.

 

Poradnik - jak zacząć przygodę z seksem tantrycznym?

 

W internecie z pewnością można znaleźć płatne kursy na temat seksu tantrycznego, ale tak naprawdę nie potrzeba wiele, aby móc osiągnąć wspólną przyjemność za pomocą technik tantry. Ten krótki poradnik w kilku punktach pozwoli Wam zagłębić się w świat seksu tantrycznego!

 

  1. Zadbajcie o odpowiedni nastrój - atmosfera podczas seksu tantrycznego odgrywa bardzo istotną rolę. Romantyczny nastrój pozwoli Wam łatwiej się odprężyć i skupić na Waszej bliskości i przyjemności. Odpowiedni wystrój otoczenia, miękkie poduszki, kwiaty, cicha muzyka, przygaszone światła i pachnące świece to Wasi sprzymierzeńcy!
  2. Zacznijcie od ćwiczeń oddechowych, opisanych powyżej, utrzymując kontakt wzrokowy. Możecie wykonywać je w tradycyjnej pozycji yab-yub, siedząc lub leżąc naprzeciwko siebie, ale również w pozycji na łyżeczkę, kiedy to jedna osoba przytula od tyłu drugą. W ten sposób zsynchronizujecie Wasze od dechy, poczujecie silniejszą więź między sobą i osiągniecie wewnętrzny spokój i bezpieczeństwo.
  3. Skupcie się na powolnych ruchach i delikatnym dotyku. Myślcie o tym co tu i teraz, odkrywajcie wzajemnie swoje miejsca erogenne, których nigdy wcześniej nie znaleźliście, róbcie wszystko wolniej niż zwykle. Jeśli zaczniecie penetrację, spróbujcie robić to powoli, milimetr po milimetrze.
  4. Wykorzystajcie gadżety erotyczne, które pozwolą Wam na przedłużenie gry wstępnej i osiągnięcie większej przyjemności. Zanim przejdziecie do rzeczy, odwiedźcie sklep erotyczny i zaopatrzcie się w przydatne akcesoria, dzięki którym Wasza gra wstępna nie będzie nudna. Innym wartym odwiedzenia miejscem jest sex shop online, na przykład Area69. Atrakcyjne ceny, szeroki asortyment i dyskretna wysyłka pozwolą Wam cieszyć się nowymi doznaniami. Podczas seksu tantrycznego warto wykorzystać piórka do łaskotania, szarfy czy maski na oczy oraz oczywiście dobry lubrykant lub żel intymny.
  5. Bądźcie cierpliwi - seks tantryczny wymaga czasu, to całkowite przeciwieństwo szybkiego numerku. Musicie być świadomi tego, że seks tantryczny bazuje na tym, aby wszystko robić wolno, znaleźć w gonitwie dzisiejszego świata czas na to, by skupić się na oddechu, wpatrywaniu się w siebie, delikatnym dotyku, wspólnym szczytowaniu. Ten rodzaj zbliżenia może trwać kilka czy kilkanaście godzin, a orgazm tantryczny to wyjątkowe doznanie, na które warto poczekać, kiedy po długiej grze wstępnej i penetracji razem możecie przeżyć rozkosz.

 

Lista ostatnich wpisów:

Jelqing: metoda na powiększenie penisa - ćwiczenia i efekty

Jak rozpocząć grę wstępną? Pomysły i porady

10 najczęstszych błędów w łóżku

 Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl