Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 99,00 zł
Blog kategorie
Wartościowe treści o seksie - podkasty, social media, YouTube 0
Wartościowe treści o seksie - podkasty, social media, YouTube

Treści o seksie w internecie wciąż większości osób kojarzą się jednoznacznie z filmami porno. Oczywiście filmy dla dorosłych wpisują się w tę tematykę, jednak nie są jedynym odniesieniem. To również blogi, podcasty, profile w mediach społecznościowych, których główną misją jest “oswajanie” i przybliżanie wiedzy z zakresu intymności człowieka. Edukacja seksualna jest istotna, niestety wciąż mocno zaniedbywana, dlatego wartościowe treści o seksie są tak potrzebne, aby nie tylko poszerzać wiedzę i zwiększać świadomość, ale i by przełamywać tematy dotyczące seksu i cielesności, które wciąż stanowią tematy tabu. Sprawdźcie polecane przez nas kanały traktujące o życiu seksualnym.

 

Edukacja seksualna wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niestety brak podstawowej wiedzy o życiu seksualnym generuje wiele problemów w życiu dorosłym, gdy postanawiamy rozpocząć współżycie. Jakich? Wyjaśniamy poniżej, zwracając też uwagę na zalety, jakie niesie ze sobą samodzielne zgłębianie wiedzy, bazujące na wartościowych treściach o seksie dostępnych w internecie.

Wartościowe treści o seksie - dlaczego warto się z nimi zapoznać?

Brak wiedzy z zakresu seksualności - zarówno tej dotyczącej cielesności, jak i sfery emocjonalnej, najczęściej skutkuje kilkoma problemami, które mogą przełożyć się na poważne kłopoty rzutujące zarówno na samą jednostkę, jak i relacje w związku. Jak brak edukacji seksualnej wpływa na nas? Przede wszystkim nie mamy świadomości własnego ciała, a jego odkrywanie stanowi dla nas powód do wstydu i skrępowania. To z kolei może przełożyć się na problemy natury fizycznej, jak chociażby niemożność czerpania pełnej satysfakcji ze zbliżenia, czy brak umiejętności stawiania granic. Brak zgłębiania wiedzy o życiu seksualnym generuje też problemy w zakresie komunikacji - zarówno z samym sobą (nie jesteśmy w stanie w pełni poznać swoich preferencji), jak i z partnerem lub partnerką (nie potrafimy jasno mówić o swoich potrzebach i fantazjach). Wybierając treści, powinniśmy być jednak ostrożni, aby nie posiłkować się wiedzą, która nie jest poparta specjalistyczną wiedzą. Zatem jakie podkasty w tematyce seksu, kanały You Tube o seksie i profile social media są godne uwagi? Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji.

Wartościowe treści o seksie - polecane tytuły i kanały

Kanały na YT, podcasty, profile Instagram, blogi - na jakich autorów się zdecydować, aby nie tylko dowiedzieć się czegoś o życiu seksualnym, ale i by przedstawiana wiedza i tematy były poruszane w sposób atrakcyjny, a równocześnie jasny i zrozumiały? 

Podcasty

 

  • wykłady SWPS - na łamach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS znaleźć można szereg ciekawych informacji zarówno z zakresu psychologii, jak i tematów odnoszących się do sfery seksualnej. Podkasty w tematyce seksu są dedykowane zarówno młodzieży, która może w przystępny sposób znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania, jak i dorosłym. Webinar “Porozmawiajmy o seksie” jest idealną formą edukacji seksualnej oferowanej przez certyfikowanego seksuologa i doświadczoną psychoterapeutkę. Lista podcastów uwzględnia też kwestie dotyczące damskiej i męskiej seksualności, osób LGBT+, relacji otwartych, poliamorii, psychologicznych zagadnień związanych z seksem i pożądaniem, w tym również i kwestii dotyczących tego, co w związku nam przeszkadza oraz tematów związanych z wpływem uzależnienia na relacje intymne (w tym przypadku możemy zarówno zgłębić temat wpływu rewolucji cyfrowej na jakość seksu, jak i zażywania narkotyków w celu zwiększenia doznań) 
  • Ja i moje przyjaciółki idiotki - podcast Joanny Okuniewskiej jest znany głównie z poruszania kwestii związanych z szeroko rozumianą emocjonalnością i relacjami, jednak na liście odcinków widnieją też typowe kwestie seksualne pod patronatem marki Durex, które poruszają zarówno zagadnienia pierwszych uniesień wynikających z zakochania i rosnącego pożądania, momentu, kiedy związek zaczyna nudzić, a partnerzy zaczynają rozglądać się z kimś, kto rozbudzi w nich pożądanie oraz tego, czy akcesoria erotyczne są niezbędne, aby rozgrzać atmosferę w sypialni, jeśli tak, to jakie zabawki wybrać
  • audycja Dobry Seks TokFM - to coś dla zwolenników swobodnych rozmów o seksualności, związkach i miłości. Podczas audycji posłuchać można nie tylko o edukacji seksualnej, ale i nowoczesnych formach antykoncepcji i erotycznych gadżetach. Treści skierowane są zarówno do młodzieży, jak i dorosłych, bez względu na orientację seksualną i tożsamość płciową

 

Profile Instagram 

 

  • sexedpl - to profil fundacji założonej przez Anję Rubik, której celem jest mówienie wprost o seksualności, bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie na współżycie. Na łamach profilu można znaleźć informacje o życiu seksualnym, które obalają mity i stereotypy
  • kasia_coztymseksem - jak rozmawiać o swoich potrzebach i fantazjach, czy zabawki analne mogą zburzyć relację w związku, jak postępować w relacji z osobą, która doświadczyła przemocy seksualnej - o tym i wielu innych kwestiach związanych z seksualnością i psychologią w tym zakresie publikuje autorka profilu, Kasia Koczułap

 

Profile YouTube:

 

  • Pink Candy - na kanale edukatorki seksualnej, Natalii Trybus, znaleźć można zarówno kwestie wpisane w edukację seksualną, jak i tematy odnoszące się do zdrowia seksualnego, czy typowe treści poradnikowe traktujące np. o tym, co warto wiedzieć, wybierając lubrykanty, czy gadżety erotyczne
  • Bez Cenzury - edukacja seksualna w formie blogów, podcastów, filmów, czy treści na Instagramie prezentowana jest głównie przez kobiety. Jeśli zatem poszukujecie męskiego odpowiednika, kanał Bez Cenzury będzie dobrym wyborem. Treści dedykowane są co prawda wyłącznie osobom dorosłym, jednak uwzględniają zarówno treści o życiu seksualnym, jego specyfice i kwestiach psychologicznych, jak i porady dotyczące współżycia, tworzenia relacji intymnej. Na kanale pojawiają się też erotyczne opowiadania. 

 

 

Jesteście zwolennikami klasycznych artykułów? Jakiś czas temu przygotowaliśmy listę uwzględniającą 7 popularnych polskich blogów o seksie, na których łamach również znajdziecie zarówno wiedzę ekspercką, jak i odpowiedzi na nurtujące Was pytania, których wstydzicie się zadać, czy poradniki utrzymane w luźnym tonie, które mogą okazać się pomocne np. podczas spełniania swoich fantazji seksualnych. Poza blogiem Pink Candy przybliżyliśmy tu profile Mamy seksuolog, Seksuolog bez tabu, Proseksualnej, czy Bez fartuszka. Podobnie, jak w przypadku wyżej wymienionych kanałów, tak i te blogi skupiają w sobie zarówno treści eksperckie poparte specjalistyczną wiedzą z zakresu psychologii i seksuologii, jak i porady z zakresu doboru akcesoriów erotycznych, czy opis fantazji, który nie tylko może wprawić czytelnika w stan pobudzenia, ale i być świetną inspiracją do wprowadzenia nowości we własnej sypialni. 

 

Wartościowe treści o seksie to pomocne materiały, z których warto czerpać zarówno samemu, jak i w związku. Zaprezentowane przez nas propozycje dedykowane są zarówno młodzieży, która jest na etapie poznawania własnego ciała i poszukuje drogi do zrozumienia zmian, jakie zachodzą zarówno w ciele, jak i psychice, jak i osobom dorosłym, które ze względu na brak wystarczającej edukacji seksualnej nie są w stanie swobodnie rozmawiać o seksie, nie znają w pełni swojego ciała, potrzeb i fantazji. Zaletą przedstawionych przez nas kanałów jest specyfika ich prowadzenia - mimo że poruszane kwestie dotyczą psychologii, seksuologii a nierzadko również i biologii, forma jest prosta, przez co zrozumiała dla każdego. Dzięki temu widz, czy słuchacz może nie tylko zgłębić wiedzę, ale i przekonać się, że o seksie można mówić w “normalny” sposób, bez skrępowania i wulgaryzmów. Dzięki tego typu kanałom i profilom społeczeństwo oswaja się z tematyką seksualną, zyskując swobodę w rozmowie o tego typu tematach, tym samym łamiąc tabu, jakim wciąż jest seks i kwestie cielesności. Poszukując innych stron godnych polecenia, należy pamiętać, aby zweryfikować, czy prezentowane treści to wartościowe treści o seksie poparte specjalistyczną wiedzą - w tym celu warto zweryfikować, kim jest osoba dzieląca się wiedzą. Miejmy na uwadze to, że treści, czy porady prezentowane przez nie do końca rzetelne źródło wiedzy mogą nie tylko nie pomóc w poszerzaniu horyzontów, ale wręcz być szkodliwe, zwłaszcza dla osób młodych i niedoświadczonych. 
Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl