Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 99,00 zł
Blog kategorie
Przygodny seks: wady i zalety, dla kogo? 0
Przygodny seks: wady i zalety, dla kogo?

Seks bez zobowiązań, przygoda jednej nocy, jednorazowy seks z nieznajomą osobą - to tematy, które wciąż budzą kontrowersję. Jedni uważają to za niemoralne, inni postrzegają jako sposób na kompletowanie ciekawych doświadczeń seksualnych. Kiedy korzystanie z prawa jednej nocy jest zachowaniem bezpiecznym i w porządku, a kiedy powinno stanowić sygnał alarmowy? Dlaczego większość z nas fantazjuje o seksie z nieznajomą osobą i co warto wziąć pod uwagę, decydując się na taką formę uniesień? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w przygotowanym przez nas artykule.

Przyjęło się, że wizja przygodnego seksu to domena mężczyzn. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości równie często kobiety marzą o oddaniu się seksualnym przyjemnościom z przystojnym nieznajomym. Z czego to wynika? 

Przygodny seks - dlaczego nas pociąga?

Wizja seksu z osobą, którą dopiero poznaliśmy lub fantazjowanie o kimś, kto podoba nam się wizualnie, jednak z kim nie mamy bezpośredniego kontaktu, pociąga większość z nas. Wszystko wynika z tego, że w takich sytuacjach wydziela się adrenalina, która nie tylko dodaje nam energii, ale i przekłada się na poziom serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia. Kolejnym aspektem jest wizja tzw. zakazanego jabłka. Coś, co przez większość osób uznawane jest za zbyt śmiałe, może być źródłem podniecenia - robienie czegoś “nielegalnego” dodaje dreszczyku emocji, który przekłada się na intensyfikację doznań już podczas samego zbliżenia. Każda kwestia jednak ma swoje mocne i słabe strony - podobnie jest z przygodnym seksem, który bez wątpienia nie jest dedykowany wszystkim. Zatem kiedy zbliżenie z osobą nowo poznaną jest dobrą opcją, a kiedy warto się jej wystrzegać?

 

Przygodny seks - wady i zalety

Czujesz, że w Twoim życiu brakuje zabawy i odrobiny szaleństwa? Szukając rozrywki, wiele osób utożsamia ją z seksem, decydując się na wykonanie kroku w kierunku zbliżeń bez zobowiązań. Aplikacje randkowe bez wątpienia są pomocne w tym, aby znaleźć sobie partnera lub partnerkę na chwilę, z którą będzie można spełnić swoje fantazje seksualne. Przeciwnicy przygodnego seksu zazwyczaj twierdzą, że takie zachowania są zbyt instynktowne i niewiele mają wspólnego z moralnością. Nie do końca jest to prawda - wszystko, rzecz jasna, zależy od nastawienia i samoświadomości dwojga osób. Seks bez zobowiązań może bowiem przynieść ogrom korzyści dla obu stron. Jakich?

Seks bez zobowiązań - zalety 

Zalety płynące z seksu bez zobowiązań dotyczą w równym stopniu kobiet, jak i mężczyzn. 

    • zbliżenie z nieznajomym pozwala poczuć się wyzwolonym - w życiu codziennym większość z nas stale się kontroluje, rozważając, co wypada, a czego nie. W rezultacie nie pokazujemy swojego prawdziwego ja, w obawie przed oceną osób, które znamy i w których towarzystwie się obracamy. Przygodny seks pozwala wyjść ze sztywnych ram. Co ciekawe, badania dowodzą, że osoby pozostające w stałym związku często w sytuacjach intymnych zachowują powściągliwość, w rezultacie nie spełniając swoich fantazji, a nawet nie komunikując swoich potrzeb drugiej połówce. Z seksem z nieznajomą osobą jest inaczej - z racji tego, że czujemy się bardziej anonimowi, pozwalamy sobie na więcej, nie analizujemy, co druga osoba o nas pomyśli, bo bierzemy pod uwagę to, że spotkanie może być jednorazowe. Co za tym idzie - puszczamy pewne hamulce i czerpiemy większą satysfakcję z seksu
    • przypadkowy seks poprawia samoocenę - oczywiście nasza samoocena nie powinna być uzależniona od tego, jak postrzegają nas inni, jednak wiadome jest, że zainteresowanie ze strony płci przeciwnej wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Częstym zjawiskiem podczas zbliżenia z osobą, z którą wchodzimy w relację, jest zawstydzenie - nawiązując do wcześniejszego punktu, również i w tym wypadku boimy się oceny i tego, że będziemy dla drugiej osoby rozczarowaniem. Seks z nieznajomym pozwala nam nie myśleć chociażby o tym, czy nasza figura jest idealna - w przypadku takiego rodzaju zbliżenia to emocje i popęd biorą górę, co z kolei sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie, a przez to jesteśmy bardziej pociągający

 

  • przygodny seks może działać korzystnie na naszą psychikę - jeśli dotychczas seks z nieznajomym pozostawał w sferze Twoich marzeń, a fantazjowanie o tym było postrzegane przez Ciebie jako coś niestosownego, gdyż otoczenie narzucało Ci swoje niepochlebne zdanie na ten temat, Twoja psychika najprawdopodobniej zakodowała to tak, jakby Twoje fantazje były czymś złym. Nie jest to prawdą - każdy z nas ma prawo decydować o własnym ciele, jeśli zatem seks bez zobowiązań nie jest dla Ciebie formą szukania akceptacji, podchodzisz do tematu z pełną świadomością i wiesz, że tego typu przygoda Cię nie zrani, pozwól sobie na wyzbycie się blokujących Cię myśli i czerp radość z seksu!

 

Seks bez zobowiązań - wady 

Decydując się na seks bez zobowiązań, należy być jednak ostrożnym. Zazwyczaj w takich sytuacjach kierujemy się emocjami i poziomem podniecenia, jednak warto zachować odrobinę zdrowego rozsądku - w przeciwnym razie może spotkać nas rozczarowanie i nieprzyjemne skutki uboczne. Jakie?

  • zaangażowanie jednej ze stron - to chyba największa wada seksu bez zobowiązań. Zdarza się, że przed pójściem z kimś do łóżka zakładacie, że oboje liczycie wyłącznie na przygodę i miło spędzony czas, jednak jedna ze stron nie jest w tym do końca szczera, licząc na to, że jednorazowy seks przerodzi się w długotrwały związek. Jeśli zatem czujesz, że seks odbierasz jako furtkę do zdobycia partnera lub partnerki, zastanów się dobrze, czy pójściem z kimś przypadkowym do łóżka nie pogorszysz swojego samopoczucia
  • choroby i perspektywa niechcianej ciąży - seks bez zobowiązań, zwłaszcza po alkoholu, gdy nieco tracimy poczucie kontroli, może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. W sytuacji silnego podniecenia nietrudno zapomnieć o tym, aby zadbać o zabezpieczenie. Decydując się na zbliżenie z nieznajomym, z pewnością nie poprzedzimy go wnikliwym wywiadem medycznym, aby zweryfikować, czy dana osoba nie jest nosicielem choroby wenerycznej lub HIV. Równie dużym zagrożeniem jest zajście w niechcianą ciążę. Jeśli zatem Twoje preferencje oscylują wokół przygodnego seksu, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu 
  • brak znajomości preferencji drugiej strony - seks z nieznajomym lub nieznajomą nie tylko może być wyjątkowo podniecający, ale i niespodziewany, a w skrajnych przypadkach również i niebezpieczny. Dlaczego? O ile idąc do łóżka ze stałą partnerką, czy partnerem wiemy, czego możemy się spodziewać i jaki poziom intensywności doznań lubi druga strona, o tyle decydując się na zbliżenie z osobą, którą dopiero poznaliśmy, nie mamy takich informacji. Rzecz jasna nie warto wychodzić z założenia, że faceci, którzy decydują się na przygodny seks, uwielbiają krępować kobiety, a panie szukają w tłumie nieznajomych mężczyzn tego, którego będą mogły zdominować przy użyciu zabawek BDSM, jednak warto i w tym przypadku zachować zdrowy rozsądek. A co jeśli z rozmowy wyniknie, że obie strony uwielbiają mocniejsze doznania? Aby zadbać o własny komfort i bezpieczeństwo warto ustalić zasady zbliżenia lub konkretny znak/sygnał, który będzie oznaką tego, że pieszczoty są zbyt intensywne. To szczególnie ważne w przypadku zbliżenia z wykorzystaniem takich zabawek jak akcesoria BDSM, a szczególnie pejcze BDSM, kneble, czy kaftany i maski BDSM, których przeznaczeniem jest silne skrępowanie, często również ograniczenie dostępu powietrza.  

Przygodny seks - o czym należy pamiętać?

Chcąc skorzystać z opcji przygodnego seksu, pamiętaj przede wszystkim o zachowaniu zdrowego rozsądku. Emocje są ważne, a poddanie się nim nie jest niczym złym, jednak warto w takich sytuacjach zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Decydując się na jednorazowy seks, zawsze zadbaj o zabezpieczenie. Jeśli masz w zwyczaju umawiać się na seks randki z nieznajomymi, informuj o tym kogoś bliskiego, aby w razie potrzeby osoba ta mogła zainterweniować. Pamiętaj też, że oddanie się komuś bez zobowiązań powinno wiązać się z obopólną przyjemnością - jeśli w trakcie zbliżenia poczujesz rozczarowanie lub brak komfortu psychicznego, po prostu zrezygnuj - zarówno każda kobieta, jak i każdy mężczyzna ma do tego pełne prawo na każdym etapie zbliżenia! 

 

Chcesz zaznać odrobiny zabawy, poczuć pełną wolność i spełnienie seksualne? Przygodny seks może Ci to zagwarantować. Decydując się na taki rodzaj układu damsko - męskiego pamiętaj, aby najpierw przeanalizować wszelkie za i przeciw - dzięki temu unikniesz rozczarowania, wyrzutów sumienia, czy gorszego samopoczucia oraz nie zawiedziesz drugiej osoby.
Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl