www.area69.pl - sklep erotyczny, sex akcesoria, wibratory. Dyskrecja...
Kolejne strony serwisu zawierają treści erotyczne przeznaczone dla osób pełnoletnich. Sklep www.area69.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia osób, które zdecydują sie na świadome ich przejrzenie. Jeżeli nie jesteś pełnoletni kliknij "Wyjdź".
Wyjdź
Wejść
Blog kategorie

Łechtaczka - wszystko co warto o niej wiedzieć

0
Łechtaczka - wszystko co warto o niej wiedzieć

Łechtaczka - większość osób, w tym i same kobiety, uważają, że to narząd, którego stymulacja oczywiście może dostarczyć sporej przyjemności, jednak równocześnie, który jest dość niepozornym “dodatkiem” do pochwy. Prawda jest taka, że to wyjątkowo złożony narząd, który nie tylko służy temu, aby kobieta odczuwała przyjemność seksualną, ale i który wspomaga prokreację. Zatem co warto wiedzieć o łechtaczce i jak ją stymulować, aby osiągnąć orgazm?

Łechtaczka - budowa

Na myśl o łechtaczce wielu osobom przychodzi mały “guziczek” ulokowany nad wargami sromowymi. Poznając anatomię łechtaczki, z pewnością będziecie pod wrażeniem - ten, wydawać by się mogło, niepozorny narząd w rzeczywistości jest bardzo złożony i wyjątkowy w swojej budowie. Omówienie budowy łechtaczki warto zacząć od dokładnego opisu miejsca, w którym jest ulokowana. Może się to wydawać dziwnie, jednak wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, która część kobiecych miejsc intymnych jest łechtaczką. Otóż ten zewnętrzny narząd płciowy, czyli widoczna część łechtaczki (clitoris) znajduje się poniżej spoidła warg sromowych większych, tuż nad ujściem cewki moczowej. Mówiąc o łechtaczce, warto wiedzieć, że składa się ona z kilku części i może mieć różne rozmiary. Jej czubek to tzw. żołądź łechtaczki, czyli około dwucentymetrowy trzon, który jest zakończony wierzchołkiem o kształcie i rozmiarze zbliżonym do ziarna grochu. Łechtaczkę okrywa miękki napletek pełniący funkcję ochronną - niektóre kobiety mają łechtaczkę wystającą spod napletka, inne w całości pod nim. Bezpośrednio pod czubkiem znajduje się większa część łechtaczki - jest ona ukryta wewnątrz kobiecego ciała i wyglądem przypomina odwróconą literę V. Odnogi łechtaczki, czyli ciała jamiste rozchodzą się po obu stronach żołędzi, tym samym okrywając pochwę, a dokładnie opuszki jej przedsionka. To właśnie one w momencie podniecenia wypełniają się krwią, nabrzmiewają i są wyjątkowo wrażliwe na dotyk, co przekłada się na szybsze skurcze mięśni i więzadeł łączących łechtaczkę ze spojeniem łonowym. Nadchodzący orgazm sprawia również, że żołądź łechtaczki ciemnieje, powiększa się i twardnieje. Wspomnieliśmy, że łechtaczka to nie tylko narząd dostarczający kobietom przyjemności, ale i wspomagający prokreację. W jaki sposób? Gdy podczas stosunku pośladki kobiety spinają się, łechtaczka wykonuje delikatne ruchy do przodu, co ma sprzyjać interakcji z penisem, nie tylko wzmagając doznania, ale i pomagać w transportowaniu i utrzymywaniu męskiej spermy na dłużej w pochwie, co zwiększa szansę na zapłodnienie. Tezę tę wysnuł biomedyk z Wielkiej Brytanii - Roy Levin. 

Łechtaczka - kwintesencja kobiecej seksualności 

Wiadome jest, że nasze ciała różnią się od siebie. Jak się okazuje, dotyczy to również narządów, jak, chociażby łechtaczki. Warto jednak wiedzieć, że na etapie zarodka ludzkiego, zarówno penis, jak i łechtaczka są dokładnie tym samym guzkiem płciowym. Jeśli zarodek posiada chromosom Y, guzek przekształca się w penisa, jeśli występują dwa chromosomy XX - rozwija się łechtaczka, która z wiekiem rośnie, zmieniając się przez całe kobiece życie. Wszystko za sprawą hormonów, które wydzielają się w okresie pokwitania. W momencie osiągnięcia dojrzałości płciowej clitoris jest ponad 50% większa niż bezpośrednio po urodzeniu. Po 30 roku życia łechtaczka jest już czterokrotnie większa, a w okresie przekwitania może być większa aż siedmiokrotnie w stosunku do swojej wielkości z okresu dzieciństwa. Zmiany te nie są zauważalne, ze względu na to, że większa część narządu jest po prostu ukryta wewnątrz ciała. Zdarza się również, że u niektórych kobiet, a nawet dziewczynek, dochodzi do przerostu łechtaczki, czyli klitoromegalii. Wpływ na to ma genetyka lub hormony - wówczas dochodzi do anomalii w budowie zewnętrznej części - łechtaczka upodabnia się nieco do penisa. W takim wypadku najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest leczenie chirurgiczne w postaci klitoroplastyki.

Łechtaczka - jak ją stymulować?

Ogromnym wyróżnikiem łechtaczki jest to, że jest wyposażona aż w 8 tysięcy zakończeń nerwowych, co daje dwa razy więcej zakończeń niż ma penis. Dodatkowym atutem jest szybka gotowość do kolejnego orgazmu, chociaż to oczywiście kwestia indywidualna każdej kobiety. Warto też wspomnieć o tym, że mimo zmian, jakie zachodzą w łechtaczce z wiekiem, jej kondycja pozostaje niezmienna. Co to oznacza w praktyce? Gdy tylko osiągnie dojrzałość w wieku dojrzewania, zachowuje na zawsze swoją funkcjonalność, a więc stymulacja łechtaczki na każdym etapie życia kobiety zapewni jej przyjemność. Odpowiednia stymulacja łechtaczki dla wielu kobiet jest źródłem intensywnego, silnego orgazmu. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę ilość zakończeń nerwowych, jakie są w niej skumulowane. Podczas podniecenia i dotyku, łechtaczka aktywuje główne systemy mózgowe związane z pobudzeniem, pamięcią, poznaniem oraz zachowaniami społecznymi, co z kolei generuje zmiany w obrębie narządów płciowych - zwiększa się przepływ krwi i tlenu oraz wzrasta temperatura ciała. Udowodniono, że pieszczoty skumulowane wyłącznie w obrębie łechtaczki mogą zapewnić kobiecie lepsze doznania niż klasyczna penetracja pochwy. Aby jednak osiągnąć najwyższy poziom przyjemności, należy zadbać o odpowiedni dotyk - jednostajne lub szybkie pocieranie clitoris nie wystarczy, a wręcz może wywołać podrażnienia delikatnego narządu oraz kobiecą frustrację. Zatem jak powinna wyglądać stymulacja łechtaczki? Wszystko oczywiście uzależnione jest od konkretnych preferencji kobiety, jednak najważniejsze jest wyczucie - pieszczoty nie powinny być zbyt intensywne na początku zbliżenia, gdy kobieta nie jest wystarczająco podniecona i nawilżona - to może bowiem generować ból. Warto zatem zacząć od nawilżenia palca wskazującego i wykonywania powolnych kolistych ruchów. Gdy poczujesz, że łechtaczka twardnieje, możesz dodać środkowy palec, zwiększając tym samym pole stymulacji. Stopniowo przyspieszaj i zwalniaj, zmieniając sposób pieszczot - kuliste ruchy przeplataj ruchami w górę i w dół, dzięki temu zintensyfikujesz doznania. Gdy czujesz, że nadchodzi orgazm, zachowaj wyczucie - pamiętaj, że w momencie szczytowania łechtaczka jest nabrzmiała, zbyt szybki i mocny ruch może być nieprzyjemny. Warto też wspomagać się dodatkami w postaci gadżetów erotycznych. Jesteś singielką, która chce nauczyć się swojej seksualności i lepiej poznać własne ciało? Postaw na masażery i wibratory! Co sprawdzi się najlepiej?

  • mały wibrator łechtaczki “szminka” - idealny kandydat na pierwszy erotyczny gadżet. Niewielki rozmiar pozwala na dyskretną stymulację. Lekko ścięty kształt idealnie dopasowuje się do łechtaczki, a cichy i równocześnie silny mechanizm wibracji pozwoli na osiągnięcie orgazmu. Niebanalny kształt szminki w połączeniu z różnymi trybami nasilenia wibracji z pewnością przypadną Ci do gustu, zdając egzamin również podczas stymulacji wejścia do pochwy
  • ssący wibrator łechtaczki - to coś dla kobiet, które chcą urozmaicić klasyczną stymulację. Dzięki opcji ssania doznania są zupełnie inne, co przekłada się na stopień odczuwanej przyjemności. Ssący wibrator wyposażony jest w 10 trybów pracy - będzie zatem idealny zarówno dla początkujących pań, jak i tych, które potrzebują intensywniejszej stymulacji
  • masażer - wibrator łechtaczki - czyli kultowy model Magic Wand. Gadżet wyposażony jest w dwa tryby pracy, które przekładają się na silne wibracje, dzięki którym orgazm jest bardziej intensywny. Ten masażer sprawdzi się również w przypadku kobiet, które mają problem ze szczytowaniem
  • wibrator motylek - rozwiązanie dla pań, które uwielbiają równoczesną stymulację łechtaczki i pochwy. Połączenie klasycznego wibratora z masażerem łechtaczki zapewni maksymalną przyjemność. Wibratory motylki wyposażone są w kilka trybów pracy - zarówno części dopochwowej, jak i łechtaczkowej. Możliwość sterowania np. pilotem pozwala dopasowywać stopień natężenia pieszczot do aktualnego stanu podniecenia. 

Gadżety erotyczne są polecane nie tylko singielkom, ale i parom, które chcą urozmaicić zbliżenia. Zarówno podstawowe masażery, jak i wibrator motylek sprawdzą się podczas gry wstępnej, a nawet w trakcie penetracji, potęgując doznania. Jeśli oboje z partnerem lub partnerką jesteście wzrokowcami, zatroszczcie się o dodatkowe gadżety. Obroża bdsm, czy harness na uda zdadzą egzamin podczas zbliżeń w typie BDSM, czy seksu w wydaniu role playing. 

Jak widać łechtaczka to niepozorny narząd o wielu możliwościach. Jeśli chcesz czerpać przyjemność z seksu, w pierwszej kolejności dokładnie poznaj własne ciało - pamiętaj, że nawet jeśli jesteś w związku, masturbacja nie powinna być niczym dziwnym, czy postrzeganym jako niestosowne. To jedyny i najlepszy sposób na odkrycie własnego ciała i zweryfikowanie, co jest źródłem Twojej przyjemności, a to, bądź pewna, przełoży się pozytywnie również na Twój związek i jakość zbliżeń z Twoją drugą połówką! 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl