Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 150,00 zł
Blog kategorie
Kobiecy seksapil - co to, jak się go nauczyć, jak go podkreślić? 0
Kobiecy seksapil - co to, jak się go nauczyć, jak go podkreślić?

Mówi się, że każda kobieta ma seksapil, jednak nie każda wie, czym on jest, jak wpływa na atrakcyjność i urok kobiety, jak go w sobie obudzić i czym wzmacniać oraz, jak działa na mężczyzn. Czy pewność siebie i seksapil to to samo? Czy jest on nieodłącznie związany z urodą i nienaganną sylwetką? Odpowiadamy na wszystkie pytania, prezentując kilka rozwiązań, dzięki którym każda kobieta nauczy się rozbudzać swoją świadomość, wzmacniać pewność siebie, dzięki czemu poczuje się piękna i seksowna.

Każda kobieta chce być seksowna i piękna, czuć, że jej urok działa na innych, jednak nie każda wie, jak rozbudzić swój seksapil i czy w ogóle go ma. Wiele pań wciąż wychodzi z założenia, że seksapil nieodzownie łączy się z pięknem ciała, a to, co przyciąga mężczyzn to wyłącznie idealny wygląd, bujne, perfekcyjnie ułożone włosy, wyrzeźbione ciało bez grama tłuszczu i seksowny strój podkreślający fizyczne atuty. Seksapil to jednak coś więcej niż tylko wizualna otoczka. Co więcej, każda z kobiet ma wpływ na jego rozkwit, jednak nie każda ma tego świadomość, że jest to element do wypracowania, który często przychodzi wraz z wiekiem, a co za tym idzie i zwiększającym się z czasem życiowym doświadczeniem. Zatem jak obudzić swój seksapil?

Co to jest seksapil - czy dotyczy tylko kobiet, czy mają go też mężczyźni?

Na początek warto zaznaczyć, że seksapil dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak to o kobiecym uroku zwykło się mawiać, eksponując i doceniając go. Jak przejawia się u mężczyzn seksapil, a czym charakteryzuje się u kobiet? W pierwszej kolejności warto przytoczyć ogólną definicję. Zgodnie ze słownikiem PWN, seksapil to atrakcyjny seksualnie wygląd, sposób zachowania, pewność siebie, zapach, świadomość własnej atrakcyjności, a nawet sposób mówienia i ton głosu. Ogólniej rzecz ujmując to tak zwane “coś”, co przyciąga drugą osobę, magnetyzm i urok. Czym wyróżnia się seksapil kobiecy, a czym męski?

  • atrakcyjność kobiety - to zarówno zdrowa, gładka skóra, symetria twarzy i ciała, wyprostowana sylwetka, duże oczy, mały nos, znacząca różnica między talią a biodrami, wydatne piersi i pośladki, długie nogi. Na pierwszy rzut oka kobiecy wdzięk wiąże się ściśle z pięknem ciała, jednak to nie wszystko. Co prawda w przypadku pań, seksapil jest mocno związany z młodością (w przeciwieństwie do mężczyzn), jednak nie jest jedynym wyznacznikiem. Lekki, kobiecy sposób poruszania się, dobre czucie się we własnej skórze, znajomość siebie i ciała - wszystko to przykuwa uwagę mężczyzn
  • atrakcyjność mężczyzny - niektóre cechy dotyczące budowy są spójne z seksapilem kobiecym, np. symetria twarzy i ciała oraz zdrowa skóra i umięśnione, jędrne ciało. Kobiety mówiące o męskim uroku zwracają też uwagę na silnie zarysowaną szczękę oraz szerokie barki, które w połączeniu z wąskimi biodrami prezentują się idealnie. Wydawać by się mogło, że skoro mężczyźni zwracają uwagę na seksualność kobiety, w przypadku kobiet jest podobnie - wbrew pozorom jednak wielkość członka mężczyzny nie jest tak istotna, jak np. ton jego głosu - niski i głęboki głos naprawdę działa na kobiety. Pewność siebie, charyzma, poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia - te cechy są również kluczowe. 

Kobiecy seksapil - czyli w czym kryje się atrakcyjność kobiet i ich pewność siebie

O ile u mężczyzn pewność siebie nie stanowi zazwyczaj problemu, o tyle kobiety mają z nią kłopot. Masz nieidealne ciało, jesteś nieco nieśmiała i niepewna siebie, nie wiesz, jak podkreślić swoje atuty, bo wychodzisz z założenia, że nie ma w Tobie nic atrakcyjnego? Pamiętaj, że nie masz wyglądać perfekcyjnie, a czuć się po prostu dobrze ze swoją fizycznością i seksualnością. Każda kobieta ma w sobie krytyka, który podpowiada jej: “bądź bardziej kobieca/ jesteś zbyt śmiała/ powinnaś podkreślić figurę/ za bardzo eksponujesz ciało” - tak sprzeczne komunikaty sprawiają, że panie często wręcz tłumią swój seksapil, zamiast pielęgnować to, jak czują się we własnej skórze, dbając o to, aby swoją sensualnością urzekały nie tylko innych, ale i siebie. Warto pamiętać, że możesz mieć idealne wymiary, perfekcyjną fryzurę i cerę, a i tak nie potrafić odkryć w sobie seksapilu, możesz też czuć się atrakcyjnie i pewnie niezależnie od wyglądu, przyciągając swoją charyzmą ludzi. Jak to zrobić? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek. 

Jak podkreślić swój seksapil - rady, z których warto skorzystać

Mówi się, że seksapil to taka “broń” kobieca. Rzecz jasna zdarzają się osoby, nie tylko kobiety, które wykorzystując swój urok w życiu codziennym, jednoczą sobie ludzi, niejednokrotnie owijając ich sobie wokół palca, aby czerpać korzyści. Nie warto jednak traktować uroku i charyzmy jak czegoś złego. Określenie tego jako broń może sprawić, że nie otworzysz się na siebie, obawiając się, że zamiast bycia świadomą staniesz się wyrachowana. Pamiętaj, że seksapil to przede wszystkim komunikat do siebie i świata: “akceptuję siebie”, znam swoje mocne i słabe strony, jednak skupiam się na plusach, podkreślając je. Jak wypracować to w sobie?

  • znajdź w sobie pozytywy - stań przed lustrem, popatrz na swoje ciało, zastanów się nad cechami charakteru - pamiętaj, że w każdej osobie jest coś wartościowego, pytanie tylko, czy chcesz to zauważyć u siebie
  • bądź dla siebie wyrozumiała - nie musisz mieć wymiarów, jak modelki z wybiegów, aby zachwycać. Jeśli dostrzegasz mocne strony swojego ciała, eksponuj je za pomocą odpowiednich ubrań. Podobnie z “mankamentami”, które możesz zatuszować. Zadbaj o odpowiedni makijaż, który podkreśli Twój urok i naturalne piękno
  • wizualizuj - na pierwszy rzut oka może się to wydawać zbyt sztuczne, jednak w dłuższej perspektywie, wizualizacje mają sens i, co najważniejsze, przynoszą upragnione efekty. Ten etap pracy nad własnym ja i czuciem się dobrze we własnej skórze bezpośrednio łączy się z powyższym punktem mówiącym o tym, aby być dla siebie wyrozumiałym. Pomyśl o sobie, jako o osobie atrakcyjnej, przywołaj wspomnienia sytuacji, w których czułaś się dobrze we własnym ciele. Pracuj nad tym, aby się szczerze uśmiechać i nawiązywać kontakt wzrokowy z innymi - nic tak nie przykuwa uwagi, jak magnetyzujące spojrzenie
  • zadbaj o siebie - nie chodzi tu wyłącznie o kwestie kondycji ciała, czy urodę. Bądź dla siebie dobra, sprawiaj sobie drobne przyjemności, raz na jakiś czas rozpieszczaj się. Kobiety często emanują dobrocią i wsparciem dla wszystkich wokół, zupełnie zapominając o sobie, swoim samopoczuciu i potrzebach. Zaopiekowanie się sobą to pierwszy krok do umocnienia własnego ja, a od tego już niewielki krok do obudzenia w sobie “tego czegoś”
  • poznaj swoje ciało i seksualność - wiele kobiet zamyka się na własną cielesność, wychodząc z założenia, że to coś niestosownego lub, że będą zbyt wyuzdane. Bez poznania siebie, własnego ciała i preferencji, nigdy nie obudzisz w sobie energii, która w Tobie drzemie. Jak zatem pracować nad tym aspektem? Akcesoria erotyczne będą idealnym rozwiązaniem. Bez względu na to, czy wybierzesz klasyczne dildo, wibrator, kajdanki erotyczne, czy kręci Cię bielizna BDSM, odważ się sięgnąć po gadżety i baw się swoją seksualnością - sama lub z partnerem. Dzięki temu wpłyniesz na swoją samoświadomość, zyskując na charyzmie. 

Jak widać, na seksapil składa się wiele aspektów, nie tylko fizycznych, ale i psychicznych. Warto pamiętać, że każdy ma “to coś” w sobie, jednak nie każdy o tym wie lub dopuszcza to do głosu. Dlaczego? Przyczyn może być wiele, począwszy od sposobu wychowania, przez samoakceptację, kulturę, w jakiej żyjemy, przez utarte w społeczeństwie stereotypy i schematy postrzegania innych, na braku samoświadomości kończąc. Jako kobieta nie czujesz się pociągająca? Nic straconego! Nie zapominaj, że nad atrakcyjnością i charyzmą można pracować. Powyższe wskazówki pozwolą Ci obrać konkretny cel, dopasowując formę działań do własnych potrzeb, dzięki którym nie tylko lepiej się poznasz i zaakceptujesz, ale i dostrzeżesz pozytywy, które wcześniej ignorowałaś, twierdząc, że nie są wystarczająco atrakcyjne, aby były godne uwagi.Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl