Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od: 99,00 zł
Blog kategorie
Kobiecy orgazm - obalamy mity 0

Kobiecy orgazm - obalamy mity

 

Przyspieszony oddech, rumieńce, skurcze pochwy, drżenie, jęki … Wszyscy wiemy jak wygląda kobiecy orgazm, ale czy rozróżniamy jego typy i czy one rzeczywiście istnieją?

Kobiecy orgazm - różnice między kobiecym a męskim orgazmem?

Kobiecy orgazm poznamy po charakterystycznych objawach, które wskazują, że kobieta właśnie osiąga szczyt przyjemności.  Różni się on jednak od męskiego orgazmu, gdzie mamy twarde dowody, że do niego doszło. Kobiecy orgazm uwarunkowany jest również od stanu psychiki i podejścia do partnera, zaufania do niego jak i poczucia swojej wartości. Niepewne siebie kobiety wstydzą się swojego ciała i mają opory z odczuwaniem rozkoszy, pokazaniem siebie prawdziwej przed partnerem w tak obnażającym fizycznie i psychicznie momencie. Kobiety muszą nauczyć się samoakceptacji oraz poznać swoje ciało. Zwykle kobiety po 30 roku życia osiągają pełną satysfakcję ze swojej seksualności – znają swoje ciała oraz wiedzą jakie rodzaje pieszczot sprawiają im przyjemność. Seksuolodzy zalecają kobietą, które maja problemy z osiągnięciem orgazmu, aby same nauczyły się go sobie dawać. Pieszczoty i stymulacja samej siebie pokaże nam jak nasze ciało reaguje na tego typu bodźce. Możesz do tego wykorzystać małych pomocników, wibratory łechtaczkowe lub wibrator wielofunkcyjny świetnie się do tego sprawdzą.

 

Orgazm pochwowy i orgazm łechtaczkowy?

Podział na orgazmy pochwowy i łechtaczkowy został ustalony przez Zygmunta Freuda, który twierdził, że orgazm pochwowy zawdzięcza się samopoznaniu swojego ciała i zarezerwowany jest dla dojrzalszych kobiet, natomiast łechtaczkowy dla młodszych.
Teoria Freuda została obalona. Obecnie posiadamy wiedzę, że każdy orgazm wynika ze stymulacji łechtaczki. Jej receptory nerwowe połączone są z receptorami pochwy. Stymulacja ścian pochwy doprowadza do orgazmu łechtaczkowego. Dodatkowo badania dowiodły, że łechtaczka jest narządem o wiele większym niż nam się wydaje. Jej pozostała część schowana jest wewnątrz ciała.


Dokonano również rozróżniono na inne typy orgazmów. Oto przykłady kilku z nich :

  • długotrwały – może trwać nawet pół godziny i więcej
  • wyobrażeniowy – psychogenny – osiągnięty wyłącznie dzięki pobudzeniu psychicznemu
  • sadomasochistyczny – osiągany przez osoby praktykujące tego rodzaju zbliżenia
  • wielokrotny – kilka orgazmów pod rząd
  • farmakologiczny – pojawia się na skutek działań środków pobudzających

 

Wibrator

___________

Lista ostatnich wpisów:

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat prezerwatyw

Stymulacja łechtaczki podczas stosunku

Kulki gejszy - najczęstsze pytania zadawane przez kobiety

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl