www.area69.pl - sklep erotyczny, sex akcesoria, wibratory. Dyskrecja...
Kolejne strony serwisu zawierają treści erotyczne przeznaczone dla osób pełnoletnich. Sklep www.area69.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia osób, które zdecydują sie na świadome ich przejrzenie. Jeżeli nie jesteś pełnoletni kliknij "Wyjdź".
Wyjdź
Wejść
Blog kategorie

Dysfunkcje seksualne u mężczyzn

0
Dysfunkcje seksualne u mężczyzn

Problemy w strefie seksualnej to zmora mężczyzn, którzy w kwestii zbliżeń intymnych czują obowiązek  wykazania się z jak najlepszej strony. Do najczęstszych dysfunkcji, które dotykają mężczyzn, należą zaburzenia erekcji i obniżone libido, jednak nie brak również innych zaburzeń, które niekorzystnie wpływają na sferę intymną i na poczucie męskości u panów.

 

Zaburzenia erekcji u mężczyzn

Brak możliwości odbycia stosunku jest niezwykle stresująca sytuacja dla mężczyzny. Impotencja to dysfunkcja seksualna, której skutkiem jest niemożność utrzymania lub osiągnięcia erekcji. Przyczyn takich problemów może być wiele, a zazwyczaj są nimi choroby związane z układem krwionośnym, cukrzyca i wiele innych chorób. Oczywiście do zaburzeń może dochodzić również na podłożu psychosomatycznym. Przebyte traumy, stres czy depresja mogą mieć ogromny wpływ na męską sferę seksualną.

Przedwczesny wytrysk — jakie mogą być przyczyny?

Negatywny wpływ na poczucie własnej wartości wśród mężczyzn ma dysfunkcja związana z wczesnym wytryskiem. Choć teoretycznie narządy płciowe mężczyzny pracują poprawnie, do wytrysku dochodzi na krótko przed stosunkiem lub zaraz po wprowadzeniu penisa do pochwy. Zaburzenia te podobnie jak wcześniejsze mogą być związane z aktualnymi chorobami, lub blokadami psychicznymi powstałymi po trudnych przeżyciach.

Priapizm — przedłużająca się erekcja

Do bardzo rzadkich męskich dysfunkcji seksualnych należy priapizm, który objawia się wielogodzinnymi i bolesnymi erekcjami. Ta nieprzyjemna przypadłość ma swoją przyczynę w nieprawidłowej pracy narządów płciowych mężczyzny. Po odbytym stosunku krew, która zgromadziła się w prąciu, aby uzyskać erekcja, powinna odpłynąć. Tak się jednak nie dzieje w przypadku mężczyzn, którzy zmagają się z tą przypadłością.  Dysfunkcja ta to nie tylko ogromny dyskomfort i ból, ale również spore niebezpieczeństwo dla zdrowia mężczyzny. W tego typu przypadkach konieczna jest szybka konsultacja lekarska lub wizyta w szpitalu.

Jak leczyć dysfunkcje seksualne u mężczyzn?

Frustracja seksualna i niemożność odbycia satysfakcjonującego stosunku może niekorzystnie wpływać na poczucie własnej wartości wśród mężczyzn. Niestety wstyd wśród panów sprawia, że często zwlekają z wizytą u specjalisty, licząc na to, że ich problem sam się rozwiąże. Nic bardziej mylnego. Dysfunkcje seksualne to zaburzenia, które powinno się jak najszybciej zdiagnozować i leczyć. A jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mężczyzna przyzna się przed samym sobą, że boryka się z problemem zdrowotnym i będzie chciał zasięgnąć rady specjalisty. Metody leczenia w każdy przypadku powinny być dostosowane do pacjenta. U niektórych mężczyzn konieczna będzie kuracja farmakologiczna, u innych z kolei głównym punktem okaże się terapia psychologiczna.

Wiele osób zastanawia się, czy można zapobiegać powstawaniu dysfunkcji seksualnych u mężczyzn. W niektórych przypadkach dysfunkcje seksualne są następstwami innych chorób jak cukrzyca, stwardnienie rozsiane, miażdżyca i wiele innych. W większości nie da się zapobiegać powstawaniu tego typu zaburzeń. Nie można jednak nie wspomnieć, że niektóre choroby cywilizacyjne związane są z brakiem aktywności i nieprawidłową dietą. Z uwagi na to odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna mogą być pomocne.Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl