www.area69.pl - sklep erotyczny, sex akcesoria, wibratory. Dyskrecja...
Kolejne strony serwisu zawierają treści erotyczne przeznaczone dla osób pełnoletnich. Sklep www.area69.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia osób, które zdecydują sie na świadome ich przejrzenie. Jeżeli nie jesteś pełnoletni kliknij "Wyjdź".
Wyjdź
Wejść
Blog kategorie

Dysfunkcje seksualne u kobiet

0
Dysfunkcje seksualne u kobiet

Zaburzenia na tle seksualnym mogą dotknąć zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dysfunkcje te mają negatywny wpływ na życie seksualne, ponieważ znacznie utrudniają lub uniemożliwiają współżycie. Niektóre z nich mogą powodować ból i dyskomfort pojawiający się podczas stosunku inne z kolei będą mieć duży wpływ na osiągnięcie przez kobietę satysfakcji seksualnej.

 

Pochwica — dysfunkcja seksualna uniemożliwiająca współżycie

Bardzo charakterystyczną dysfunkcją seksualną u kobiet jest pochwica, której objawem jest skurcz pochwy. Ta specyficzna reakcja organizmu kobiety pojawia się podczas próby odbycia stosunku, ale nie tylko. Skurcz pochwy może mieć również miejsce podczas próby włożenia tamponu czy wykonania badania ginekologicznego. Jest to o tyle problematyczne, że podczas próby wprowadzenia członka do pochwy lub innego przedmiotu, kobieta odczuwa przeszywający ból. Ta reakcja organizmu może skutecznie zniechęcić kobietę do odbywania jakichkolwiek zbliżeń. Ważną kwestią jest geneza problemu, który najczęściej ma swój początek w nieprawidłowej reakcji mięśni na bodźce zewnętrzne. Przyczyn może być kilka. Zazwyczaj leżą one głęboko w kobiecej psychice, ale mogą być również następstwami przebytych wypadków czy operacji. Najważniejsze jest jednak to, żeby wdrożyć skuteczne leczenie, które pomoże w zmniejszeniu lub wyeliminowaniu objawów.

 

Obniżone libido u kobiet

W dużej mierze obniżone libido u kobiet związane jest z aktualnymi emocjami i stresującymi sytuacjami, które w znacznym stopniu odciskają piętno na kobiecej seksualności. Jednak jest grupa kobiet, które niezależnie od bodźców zewnętrznych charakteryzują się niskim popędem seksualnym lub jego całkowitym brakiem. Zaburzenia te mają zazwyczaj podłoże psychogenne, dlatego konsultacja psychologiczna lub seksuologiczna może być pomocna w rozwiązaniu problemu.

 

Wulwodynia — zaburzenie seksualne utrudniające współżycie

Kłucie i pieczenie w pochwie to ból, który może skutecznie utrudnić współżycie, a nawet codzienne funkcjonowanie. Wulwodynia to zaburzenie, które ma wpływ na codzienne życie kobiety, ponieważ objawy towarzyszą kobietom zazwyczaj każdego dnia nie tylko podczas zbliżeń. Promieniujący ból, który rozpoczyna się w pochwie i rozchodzi się w kierunku cewki moczowej i może objąć zewnętrzne narządy płciowe kobiety. Bodźcem do pojawienia się tych nieprzyjemnych objawów nie musi być stosunek, wystarczy przypadkowa stymulacja miejsc intymnych, która może mieć miejsce podczas uprawiania sportu, lub noszenia obcisłej bielizny. Choć wulwodynia jest niezwykle trudną chorobą do wyleczenia, to kuracja farmakologiczna może w znacznym stopniu ułatwić kobiecie codzienne funkcjonowanie.

 

Anaorgazmia — zaburzenia orgazmu u kobiet

Do grupy zaburzeń seksualnych pojawiających się u kobiet można zaliczyć problemy z osiągnięciem orgazmu. Anaorgazmia to dysfunkcja, która polega na całkowitej niemożności osiągnięcia pełni satysfakcji seksualnej mimo odczuwanego podniecenia. Niezależnie od stymulacji seksualnej pojawienie się orgazmu może okazać się niemożliwe lub będzie znacznie opóźnione.

Dysfunkcje seksualne mają ogromny wpływ na jakość życia każdego człowieka. Konsultacja ze specjalistą, zdiagnozowanie problemu i podjęcie odpowiedniego leczenia, może przynieść ogromne korzyści i korzystnie wpłynąć na sferę seksualną.Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl