Najpopularniejszym zabezpieczeniem mechanicznym przed chorobami wenerycznymi i ciążą są prezerwatywy. Najczęściej wybierają je pary, którym zależy na skuteczności i na bezpieczeństwie. Różne rodzaje prezerwatyw sprawiają, że ich zastosowanie oprócz ochrony przed niechcianą ciążą zostaje rozszerzone o kilka innych aspektów, które mogą wpływać na jakość stosunku seksualnego.
Czy stosowanie prezerwatyw jest bezpieczne?
Prezerwatywy to środek antykoncepcji, który jest łatwo dostępny i pozwala na zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Stosowanie prezerwatyw jest bardzo łatwe i powinny po nie sięgać osoby, którym zależy na obopólnym zdrowiu. Najpopularniejsze są prezerwatywy lateksowe, które jednak mogą wpływać negatywnie na alergików. Dlatego też w dystrybucji dostępne są również z poliuretanu, które nie powodują wysypki, ani podrażnień u osób uczulonych na lateks. Oznacza to, że stosowanie prezerwatyw jest w pełni bezpieczne, zakładając, że każda para dostosuje materiał, z którego są one wykonane do własnych potrzeb.
Jakie prezerwatywy są najlepsze?
Choć cel prezerwatyw był jeden i miały one stanowić realne zabezpieczenie przed ciążą, to jednak w ciągu kilkunastu lat zyskały one nowe zastosowania. Prezerwatywy mają między innymi:
- wydłużyć stosunek przez zawartą w nich substancję wpływającą na wydłużenie czasu erekcji,
- opóźnić wytrysk,
- przynieść rozkosz przez zastosowanie specjalnych wypustek,
- wnieść owocowy smak do sypialni – dla miłośników miłości oralnej.
Seks to czynność, która nie powinna być ograniczana przez żadne środki antykoncepcji i wiedzą o tym producenci. Stąd właśnie szeroka gama produktów, które mają urozmaicić pożycie seksualne i pomóc w jego ulepszeniu. Obecnie do najpopularniejszych prezerwatyw należą produkty firm: Durex, Unimil, EXS i Life Styles, które oferują szeroką gamę prezerwatyw różniącą się między sobą zastosowaniem rozmiarem, a nawet grubością.
Jak wybrać najlepszy rozmiar prezerwatywy?
Skuteczność prezerwatyw ściśle związana jest z odpowiednim dopasowaniem do rozmiaru członka we wzwodzie. Niebezpieczeństwo zakupu złego rozmiaru związane jest z dyskomfortem podczas stosunku, a także z możliwością pęknięcia prezerwatywy. Za mały produkt, może pęknąć podczas stosunku lub może powodować duży dyskomfort spowodowany przez uciskanie członka we wzwodzie.
Rozmiary prezerwatyw:
Najłatwiejszym sposobem na wybór prezerwatywy w dobrym rozmiarze jest zmierzenie członka w czasie wzwodu. Do tego celu może posłużyć nam zwykły centymetr krawiecki.
- prezerwatywy w rozmiarze S będą dobre przy członku o długości 12,5 cm,
- prezerwatywy w rozmiarze M będą idealne przy długości 14 cm,
- prezerwatywy o rozmiarze L sprawdzą się, gdy prącie ma długość do 18 cm,
- prezerwatywy o rozmiarze XL to produkty dla panów, których prącie jest dłuższe niż 19 cm.
Skrupulatnie wybrany rozmiar prezerwatywy pozwoli cieszyć się bezpieczeństwem podczas seksu i sprawi kochankom maksymalną rozkosz. Dlatego też poświęcenie tych kilku minut na określenie rozmiaru będzie kluczowe dla osiągnięcia seksualnej satysfakcji.
Prezerwatywy – bezpieczeństwo i wygoda
Od wielu lat prezerwatywy są niekwestionowanymi liderami w dziedzinie antykoncepcji. Nic w tym dziwnego, są ogólnodostępne i skuteczne, dlatego też tak wiele par chętnie sięga po nie w czasie bliskości. Co więcej, możne je łatwo schować w portfelu, gdzie będą czekać na odpowiedni moment. Trzeba jednak pamiętać o umiejętnym zakładaniu kondomów i dopasowaniu rozmiaru. Te dwa czynniki mają największy wpływ na bezpieczeństwo podczas zbliżenia.